پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 4:14 ق.ظ

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: مطبوعات و فضای مجازی در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به آنها حرکت کنند

خوزستان"عطرکارون"معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: مطبوعات و فضای مجازی ظرفیت خوبی هستند و باید در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به آنها تمام تلاش خود را بکنند...
خوزستان”عطرکارون”به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،رضا نجاتی در سی و دومین نشست شورای اطلاع رسانی در محل استانداری خوزستان با بیان این مطلب اظهار کرد: مطبوعات و فضای مجازی ظرفیت خوبی هستند و باید در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به آنها تمام تلاش خود را بکنند و صدا و سیما نیز در این راستا از افراد کارشناس در برنامه های خود استفاده کند.

وی افزود: در بحث واکسن حوزه های مختلف از جمله دانشگاه ها،مردم و مدارس در این زمینه حرکت کرده اند و کار به خوبی پیش می رود، اما در مقابل عده ای در تلاش هستند که نه به واکسن بگویند که ما باید نه گفتن را به شکلی ظریف و کارشناسانه حل کنیم.

نجاتی ادامه داد: باید به مردم اطلاع رسانی شود که واکسن این نیست که مردم به بیماری مبتلا نمی شوند اما می تواند آمار مرگ و میر را کاهش دهد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه همراهی مردم با نکات بهداشتی که در حوزه بهداشت و درمان مطرح می شود می تواند بسیار موثر باشد تصریح کرد: مدارس و دانشگاه ها در حال باز شدن هستند و این به این معنا نیست که مشکل کرونا حل شده و بیماری از بین رفته است. این موضوع مدیریت شده است اما می تواند شکننده باشد.

وی افزود: تا زمانی که یک نفر بیمار در کشور وجود دارد ما باید احساس خطر کنیم. سرمایه گذاری در حوزه درمان بیماری کرونا یعنی ما همه جوانب آن بیماری را در نظر بگیریم و درپی آن در سلامت و آرامش کار خود را دنبال کنیم.

نجاتی خطاب به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در نشست بعدی شورای اطلاع رسانی اقدامات شورا همراه با مستندات در قالب پاورپوینت ارائه شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان خوزستان اضافه کرد: در روستاها با بخشدارارن و فرمانداران هماهنگی شود تا مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند.

وی تاکید کرد: در نشست بعدی شورای اطلاع رسانی از ادارات آموزش و پرورش،کار و رفاه اجتماعی،جهاد کشاورزی،ورزش و جوانان و روسای دانشگاه ها دعوت شود به دلیل اینکه جمعیت زیادی در اختیار این ها است و می توانند تاثیرگذار باشند.

نجاتی اضافه کرد: جهاد کشاورزی تمام خدماتی که می خواهد به زیرمجموعه هایش ارائه دهد باید یکی از شروطش بحث واکسیناسیون باشد. چون غالبا روستاها کشاورز و دامپرور هستند و از این طریق می توانیم آمار واکسیناسیون را در روستا بالا ببریم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: مدیران دستگاه های ذکر شده در نشست بعدی حضور پیدا کنند و فرصت ده روزه ای به آنها داده شود که آمار واکسیناسیون مجموعه های زیر نظر شما این تعداد است و پس از ده روز آمار مجدد از آنها گرفته شود. و این آمار و ارقام باید تغییر کند.

وی اظهار کرد: یک طرحی آماده شود که وظیفه هر دستگاه مشخص شود و آماری به آنها بدهیم و پس از ۱۰ روز آمار جدید را از آنها دریافت کنیم که ببینیم چه تغییری در این زمینه بوجود آمده است.

نجاتی با تاکید بر ارائه گزارش توسط دبیر شورای اطلاع رسانی به صورت مستمر در ستاد کرونا از اعلام آمادگی و همکاری سپاه در برنامه های شورای اطلاع رسانی خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: ۱۷ جلسه به صورت ویژه در شورای اطلاع رسانی با موضوع کرونا تشکیل شد و فکر نمی کنم هیچ استانی به اندازه خوزستان شورای اطلاع رسانی آن با ستاد کرونا همکاری داشته است.

محمد جوروند ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان افزود: در کنار کادر درمان خیلی ها در حال تلاش هستند. نیروهای زحمت کش سپاه در طرح شهید سلیمانی بی نام و نشان در حال فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این نشست گفت: دو بخش آمار ما را پایین می آورد؛ یکی روستاهاست که ۶۵ درصد واکسیناسیون دارد و ما باید در شورای اطلاع رسانی بدانیم در خصوص مشکل کدام روستا و شهر کار کنیم.

فرهاد ابول نژادیان افزود: در کرخه واکسیناسیون پایین بود اما در دو هفته اخیر جهش خوبی داشته است. با همکاری فرماندار در آنجا جنگ شادی برگزار کردیم و شرط حضور در جنگ، داشتن کارت واکسیناسیون بود.

وی ادامه داد: مشکل دوم در بحث واکسیناسیون دانش آموزان هستند که یک دهم یک دهم آمار ما بالا می رود.انتظار ما این است شورای اطلاع رسانی در این دو حوزه به ما کمک کند و نحوه آگاهی رسانی به مردم را بالا ببرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در حال حاضر گفت: وضعیت کرونا در حال حاضر وضعیت پایداری است.از ۳۳ شهر قرمز، ۱۱ تا ۱۲ شهر خارج شدند. اما این وضعیت باثبات نیست و تحت تاثیر جوجهانی قرار می گیرد. در اروپای غربی موج شروع شده و همیشه با یک اختلاف زمانی ما این موج را در کشور داشتیم.

سید محمد علوی افزود: زمانی می توانیم بگوییم واکسن می تواند جلوی موج بعدی را بگیرد که مردم بالای ۸۵ درصد دو دوز واکسن را زده باشند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در استان نداشتن سیستم تهویه در بانک ها،مطب ها، آزمایشگاه ها،مراکز تشخیص طبی و داروخانه ها است که باید این مشکل رفع شود.

علوی اضافه کرد: پوشش نوبت اول واکسیناسیون کشور در کل جمعیت ۶۵ درصد است اما دوز کامل ۴۸ درصد است و این ۴۸ درصد باید به ۸۵ درصد برسد که آن زمان می توانیم جلوی این بیماری را بگیریم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27469

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار