پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 3 خرداد 1401 ساعت: 7:24 ب.ظ

رونمایی از ۴۱ کتاب در حوزه دفاع مقدس در اهواز

خوزستان"عطرکارون"در مراسمی از ۴۱ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در کتابخانه مرکزی اهواز رونمایی شد...

خوزستان”عطرکارون”استاندار خوزستان در این مراسم گفت : دفاع مقدس یکی از حلقه‌های تاریخی نظام جمهوری اسلامی است که در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی یک الگوی موفق  به شمار می‌رود از این رو ضرورت دارد این الگو را برای اجرا در ابعاد مختلف نظام مورد توجه قرار دهیم، آثار دفاع مقدس را زنده نگه داریم و به صحنه عمل بیاوریم.

دکتر صادق خلیلیان افزود : بزرگداشت‌ها و پاسداشت‌ها صرفا برای یادی از تاریخ نیست بلکه باید این الگو و ارزش را به صحنه عمل بیاوریم، ما در بخشی از نظام حکمرانی جمهوری اسلامی یک گوشه خالص دفاع مقدس را شاهد بودیم که باید آن را به سایر بخش‌ها نیز تعمیم دهیم.

وی ادامه داد : نه تنها نگذاریم ارزش‌های دفاع مقدس فراموش شود بلکه آن‌ها را به صحنه عمل بیاوریم ، در پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس فقط یادی از تاریخ نمی‌کنیم بلکه مسیری را در کتب خود و در پاسداشت ارزشها تبیین می‌کنیم که بنا است براساس این مسیر حرکت کنیم، ما باید بتوانیم ارزش‌های دفاع مقدس را  به شکل خالص حفظ کنیم.

استاندار خوزستان تاکید کرد : ارزش‌های دفاع مقدس را پاس بداریم آنها را به ثبت برسانیم اجازه ندهیم این ارزش ها تحریف شوند یا به گونه دیگری جلوه گر شوند در عین حال مسیر را باز کنیم و  برآن اساس بایستی مسئولان  نظام جمهوری اسلامی حرکت کنند.

نقش اثر گذار مردم خوزستان در دفاع مقدس

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خوزستان گفت : مردم خوزستان نقش بسزایی در دوران دفاع مقدس و حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اسلام داشته اند و باید هر چه بیشتر این حماسه و ایثارگری ها تبیین و بیان شود.

سردار حاجتی افزود : در یک ابتکار تازه در کتابخانه ها مرکز اکوستیک راه اندازی و کتاب های صوتی با موضوع  دفاع مقدس تولید و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از نویسندگان حوزه دفاع مقدس حمایت و پشتیبانی می شود.

وی ادامه داد : در مراسم امروز ضمن تجلیل از نویسندگان حوزه دفاع مقدس از خانم میرالی نویسنده  کتاب حوضه خون که مقام معظم رهبری در یادواره شهدای زنجان به این کتاب اشاره و پرداخته بودند نیز تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از چهار کتابخانه تخصصی دفاع مقدس نیز بهره برداری شد.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27576

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار