پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 3:54 ق.ظ

نشست معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعضای ستاد جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک

خوزستان"عطرکارون"نشست ستاد اجرایی بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس و نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و اعضای ستاد برگزاری جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان برگزار شد...

خوزستان”عطرکارون”به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،نشست ستاد اجرایی بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با حضور ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آرش سهرابی کارشناس هنرهای نمایشی اداره کل، محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، ساسان شکوریان نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، علی بازگیر دبیر جشنواره لاله های سرخ، مهدی آشوغ رئیس انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک، سعید فضل علی پور امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک و بهروز وفایی دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

در این نشست دبیر بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ ضمن ارائه گزارشی از روند انتشار فراخوان جشنواره گفت: در تابستان امسال فراخوان جشنواره منتشر شد که بنا به درخواست های مختلف هنرمندان کشور، مهلت ارسال آثار تا ۳۰ آبان ماه تمدید شد و تاکنون بیش از ۴۵ اثر از ۲۷ استان کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

علی بازگیر افزود: با توجه به شرایط استان و شهرستان اندیمشک، اجراهای این دوره از جشنواره به صورت حضوری در تالارهای شهرستان اندیمشک خواهد بود.

وی در خصوص وضعیت تالار و پلاتوهای اندیمشک اظهار کرد: متاسفانه امکانات سخت افزاری سالن ها و پلاتوهای اندیمشک کاملا از بین رفته است به نحوی که ما در سالن ها و پلاتوها اصلن نور برای اجراهای تئاتر نداریم.

بازگیر ادامه داد: ما از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری درخواست داریم مبلغ حمایتی اداره کل را از این دوره جشنواره مشخص کنند تا بتوانیم مابقی را در شهرستان اندیمشک تامین کنیم.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ گفت: به مناسبت روز ۴ آذر مراسم رونمایی پوستر این دوره از جشنواره با حضور مسئولان استانی و مدیران شهرستانی در اندیمشک برگزار می شود.

در ادامه این نشست معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از دبیر و اعضای ستاد برگزاری این دوره از جشنواره گفت: جشنواره تئاتر لاله های سرخ از جشنواره های جریان ساز و خوب تئاتر استان و کشور است و برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از اهمیت خاصی برخوردار است.

ناصر چنانی اظهار کرد: خوشبختانه جشنواره تئاتر لاله های سرخ در طی این دوره هایی که برگزار شده سیر پیشرفت و ارتقاء بسیار خوبی داشته است و مردم،مسئولان و مدیران شهرستان اندیمشک نیز ارتباط بسیار خوبی با این جشنواره دارند.

وی افزود: با توجه به زمان برگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان و هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان، بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک از ۱۲ تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.

چنانی گفت: در خصوص مبلغ حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از این دوره جشنواره، با بررسی فراخوان و هزینه های لازم ظرف چند روز آینده مبلغ نهایی به دبیر جشنواره اعلام می شود و برای تعمیر و تجهیز تالار و پلاتوهای اندیمشک نیز باید از منابع شهرستانی و همچنین مکاتبه با امور ساختمانی اداره کل پیگیری شود.

در ادامه این نشست سایر اعضای حاضر در جلسه نکات مختلفی را در خصوص برگزاری این دوره از جشنواره بیان کردند.

بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ به دبیری علی بازگیر از ۱۲ تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ در شهرستان اندیمشک برگزار می شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27546

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار