پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 4:03 ق.ظ

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تا یک میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد

خوزستان"عطرکارون"ناجی عبیاوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره)در چند سال اخیر توجه ویژه به کارآفرینی است بیان کرد: این کمیته به کارآفرینی به‌عنوان مقوله مهم و تاثیرگذار در پیشبرد سیاست‌های خود نگاه کرده است. وی گفت: با هدف جلب کارفرمایان به استخدام مددجویان دانش‌آموخته و مهارت دیده در مناطق محروم، بسته‌های تشویقی شامل ارایه آموزش‌ فنی به نیروهای مددجو، پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت ۲ سال و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال در ازای به‌کارگیری هر مددجو در نظر گرفته‌ شده است...

خوزستان”عطرکارون”وی با اشاره به راه‌اندازی کانون خیران اشتغال در خوزستان در جهت استفاده از ظرفیت خیران کار آفرین برای ایجاد اشتغال در استان افزود: کانون خیران اشتغال، با حمایت نیکوکاران و خیران راه‌اندازی شده است که با رصد بازار کار موردنیاز استان، مسیر اشتغال‌زایی را هموار می‌کند.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان بیان کرد: خیران در زمینه مشاوره شغلی، آموزش کسب مهارت شغلی، بازاریابی، مشاوره مالی، کمک به خرید و فروش و نظارت بر طرح اشتغال فعالیت می‌کنند، همچنین آنها به تامین تجهیزات و مواد اولیه با توجه به نیاز نیازمندان کمک می‌کنند. وی مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد را توانمندسازی مددجویان زیرحمایت با ایجاد اشتغال و کارآفرینی دانست و افزود: راه‌اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی شهرستان‌های استان، راهگشای مددجویان جویای کار زیرحمایت این کمیته است. عبیاوی با اشاره به طرح نوین راهبران شغلی ادامه داد: در این طرح فردی که از او بنام هدایتگر و راهبر شغلی یاد می‌شود در واقع فعال اقتصادی و کارآفرینی است که در یک عرصه خاص تولیدی در حال فعالیت است که پس از تایید صلاحیت و اهلیت فردی و حقوقی، زمینه همکاری کمیته امداد با وی فراهم می‌شود.
وی گفت: کمیته امداد در حوزه طرح‌های دانش بنیان و استارآپ ها سرمایه گذاری بیشتری انجام می‌دهد و تلاش دارد از ظرفیت کارآفرینان در جهت تحقق اشتغال‌های مورد هدف استفاده بیشتری کند.

 

۱۳۰ هزار خانوار در خوزستان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27579

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار