پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 4:19 ب.ظ

با حضور علی اصغر سید آبادی؛ آیین تجلیل از مروجان و باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان استان خوزستان برگزار شد

خوزستان"عطرکارون"آیین تجلیل از مروجان و باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان استان خوزستان و کارگاه چالش های ادبیات کودک در سایه چهره مجازی با حضور علی اصغر سید آبادی نویسنده،شاعر و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد..

علی اصغر سیدآبادی نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان در این نشست گفت: در دوران بچگی مادران و معلمان ما فکر می کردند به ضرر ماست کتاب بخوانیم.بعدها وقتی غرق کتاب شدیم متوجه شدند کتاب خواندن حتی وقتی آدم شعر و داستان می خواند بر روی همه درس ها تاثیر مثبت دارد.

وی افزود: آدم هایی که در طول تاریخ تحول ایجاد کردند، قدرت قصه پردازی داشتند؛ یعنی تمام اختراعات بشر حاصل ترکیب قصه و علم است. دانشمندی که هرچه دیگران نوشتند را می داند با دانشمندی که اختراع و اکتشاف می کند و می تواند در ذهنش قصه پردازی کند، فرق دارد.

سید آبادی ادامه داد: دانشمندی تحول بزرگ درست می کند که بتواند درباره آینده داستان بسازد. مثلا با خودش بگوید اگر فلان کار را انجام بدهم چه اتفاقی می افتد.

این پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان تصریح کرد: ادبیات یا داستان برای رشد هرکار و شغلی که بخواهید در آینده وارد آن شوید نیاز است. اگر ذهنتان داستان پرداز باشد و بتوانید برای آینده رویاپردازی کنید دانشمند بزرگ تری می شوید و چیزی که به علوم قبلی اضافه می کنید باعث بروز تحول بزرگ تری می شود.

وی اظهار کرد: خواندن و نوشتن داستان یا ادبیات باعث می شود ما توان رویا درست کردن برای آینده و تغییر دادن وضعیتمان در ذهنمان را پیدا کنیم و بسازیم.

سید آبادی افزود: وقتی شما داستان می خوانید خودتان را بجای نویسنده می گذارید. نویسنده چیزی را توصیف کرده اما خواننده آن را تخیل می کند. زمانی که داستان می خوانید با نویسنده در آفریدن شریک می شوید. خودتان در واقع انگار یک چیزی را می سازید و این اهمیت داستان است؛ برای همین من همیشه به بچه ها توصیه می کنم داستان و شعر بخوانید و در کمترین حالت، زبان نوشتن شما را تقویت می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این آیین با بیان اینکه حوزه کتاب حوزه مقدسی است گفت: آنچه شما یاد می گیرید ماندگار خواهد بود. فضاهای جدید دیجیتالی حوزه کتاب را تنگ کرده اما کتاب به صورت سنتی ارزش خود را دارد.

محمد جوروند ادامه داد: هیچ چیزی جای کتاب به صورت سنتی را نمی گیرد. به همه دوستان و خانواده ها توصیه می کنم حضور ارزشمند دکتر سیدآبادی را مغتنم بشمارید و از وجود ایشان بهره لازم را ببرید.

در پایان از ۱۶ تسهیلگر و عضو باشگاه های کتابخوانی استان خوزستان با اهدای هدایا و لوح تقدیر تجلیل شد.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27591

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار