پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 1:11 ب.ظ

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی: امروزه توجه به کتاب به عنوان یکی از مولفه های رشد فرهنگی است

خوزستان"عطرکارون"رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی گفت: امروزه توجه به کتاب به عنوان یکی از مولفه های رشد فرهنگی به شمار می رود و عادت به مطالعه امری اکتسابی است که پایه های آن از خانواده و مدرسه تشکیل می شود...

خوزستان”عطرکارون”به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، بهرام جمالپور در پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی افزود: امروزه توجه به کتاب به عنوان یکی از مولفه های رشد فرهنگی به شمار می رود و عادت به مطالعه امری اکتسابی است که پایه های آن از خانواده و مدرسه تشکیل می شود.

وی اظهار کرد: رهبر انقلاب همواره بر گسترش فرهنگ کتابخوانی و اینکه کتاب باید در سبد کالای خانوار باشد، تاکید دارند.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین گرمسیری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باید گسترش یابد و امری ضروری است چرا که سرانه مطالعه در کشور ما بسیار کم است. فضای شهرستان باید به سمت کتاب و کتابخوانی حرکت کند.

در ادامه فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه ضروری است و برای توسعه آن در این شهرستان باید تمام تلاش خود را به کار گرفت.

ترکی زاده افزود: در سطح روستاها باید به این مقوله توجه بیشتری شود تا رشد کتابخوانی را در روستاهای شهرستان شاهد باشیم.

در ادامه اعضای جلسه مسائل و مشکلات مربوطه و پیشنهادات خود را مطرح کردند و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی شامل مجهز شدن کلیه مدارس شهرستان به اتاق مطالعه،اهدای ۱۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی و ۵۰۰ جلد کتاب به آموزش عشایر و آموزش و پرورش شهرستان توسط اداره تبلیغات اسلامی،مجهز شدن کلیه ادارات شهرستان نسبت به ایستگاه مطالعه، بازدید دانش آموزان مدارس شهرستان از کتابخانه های عمومی شهرستان، قرار گرفتن المان یا تندیسی از کتاب در یکی از میادین یا بوستان شهرستان و نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی بصورت نمادین در یکی از مدارس شهرستان به تائید اعضای حاضر در جلسه رسید.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27709

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار