پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 1:37 ب.ظ

شهید لندی الگوی بشردوستی برای نسل جوان

خوزستان"عطرکارون"روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛دکتر علی خدادادی در آیین نخستین شعرواره ملی بشردوستی که به میزبانی جمعیت هلال احمر استان خوزستان و در سالن اجتماعات شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد با یاد از شهدا، گفت:۲۳ شهید دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی به حق عالمانی بودند که به اوج ایمان رسیدند و می توانند به عنوان الگوی ازخودگذشتگی و ایثار به جامعه معرفی شوند. شهید علی لندی نیز در دنیای امروزی توانست با آن اقدام شجاعانه خود، یاد شهدای نوجوان را زنده کند و روشنگر این مسیر مقدس باشد...

خوزستان”عطرکارون”مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به فعالیت های فرهنگی، تصریح کرد:برگزاری این جشنواره ها و شعرواره ها نوعی برنامه های فرهنگی جهت جذب و تثبیت جوانان هستند که باید با برنامه ریزی های مدون بیشتر به آنها پرداخته شود.

وی همچنین ،افزود: این شعرواره با هدف ماندگاری اهداف و رسالت جمعیت هلال احمر در آسمان ادبیات ایران،خلق و تجمیع بانک اشعاربشردوستانه برای امروزیان و آیندگان(با چاپ کتاب آثار برگزیدگان ،ترویج فرهنگ و اندیشه های انسان دوستانه در جامعه،گسترش عینی نوع دوستی و مسئولیت پذیری اجتماعی در راستای تأثیر در جامعه امروز و نیز تربیت نسلها،توجه به دغدغه مندی روز مردم و پرداخت ادبی به آسیب ها و معضلات اجتماعی با هدف رفع و تاب آوری در برابر آنها،ترویج آموزه های مقابله با آسیب های اجتماعی و تلاش برای رسیدن به جامعه ای ایمن و افزایش تاب آوری اجتماعی،گسترش فرهنگ از خود گذشتگی با تاسی از فداکاری های مدافعین سلامت،کادر درمانی وامدادی، آموزه های قرآن و اهل بیت ،شهدای مدافع حرم و جنگ تحمیلی،نهادینه کردن انسان دوستی در جامعه با ابزار شعری برنامه ریزی و برگزار شد.

دکتر خدادادی ضمن تقدیر از همکاری دانشگاه های شهید چمران اهواز و آزاد اسلامی واحد دزفول،اظهار داشت : ۲هزار و ۳۰۰ اثر به دبیرخانه این شعرواره ارسال شد که ۱هزار و ۱۵۶ اثر به مرحله داوری راه یافتند. از این تعداد ۷۰ اثر ارزنده در هر بخش و در نهایت ۱۰ اثر ممتاز انتخاب شد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27685

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار