پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 4:37 ق.ظ

همزمان با هفته کارآفرینی /کمیته امداد حامی کارآفرینان خوزستانی ایجاد بستر کارآفرینی در استان برای محرومان و نیازمندان

خوزستان"عطرکاورن"ناجی عبیاوی قائم مقام کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه رویکردی که کمیته در چند سال اخیر دنبال کرده و سهم و نقش ویژه‌ای برای آن قائل است توجه ویژه به کارآفرینی است تصریح کرد: امداد به کارآفرینی به‌عنوان مقوله مهم و تأثیرگذار در پیشبرد سیاست‌های خود نگاه کرده است...


خوزستان”عطرکاورن”قائم مقام کمیته امداد خوزستان به میزان تسهیلات ارائه شده برای مددجویان اشاره کرد و گفت: سال گذشته سقف وام اشتغال مددجویان ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که با تصویب شورای عالی اشتغال این رقم در سال جاری با افزایش دو برابری به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد.
عبیاوی بیان کرد: باهدف جلب کارفرمایان به استخدام مددجویان دانش‌آموخته و مهارت دیده در مناطق محروم ، بسته‌های تشویقی شامل ارائه آموزش‌های فنی به نیروهای مددجو، پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان درازای به‌کارگیری هر مددجو در نظر گرفته‌ شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی کانون خیرین اشتغال در استان استفاده از ظرفیت خیران کار آفرین برای ایجاد اشتغال در خوزستان گفت: کانون خیرین اشتغال، با حمایت نیکوکاران و خیرین شکوفا و راه‌اندازی مرکز تخصصی اشتغال با رصد بازار کار موردنیاز استان، مسیر اشتغال‌زایی را هموار می‌کند.
قائم مقام کمیته امداد استان اظهارکرد: خیرین در زمینه مشاوره شغلی، آموزش های کسب مهارت های شغلی، بازاریابی، مشاوره مالی، کمک به خرید و فروش و نظارت بر طرح اشتغال فعالیت می کنند همچنین آنها به تأمین تجهیزات، مواد اولیه با توجه به نیاز نیازمندان کمک می کنند.
وی مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت با ایجاد اشتغال و کارآفرینی است افزود : راه‌اندازی سامانه جامع مزیت سنجی شغلی با هدف شناسایی ظرفیت ها و مزیت های شغلی شهرستان‌های استان با بهره گیری از جدیدترین روش‌های علمی وکارشناسی محاسباتی، مشاغل دارای مزیت راهگشای کارآفرینان خوزستانی خواهد بود.
عبیاوی در طرح نوین راهبران شغلی، فردی که از او بنام هدایتگر و راهبر شغلی یاد می‌شود در واقع فعال اقتصادی و کارآفرینی است که در یک عرصه خاص تولیدی در حال فعالیت است که پس از تأیید صلاحیت و اهلیت فردی و حقوقی، زمینه همکاری کمیته امداد با وی فراهم می‌شود.
وی با اشاره کارآفرینی نقشی مهم و اساسی در ایجاد اشتغال های مولد و توسعه فناوری جامعه دارد بیان کرد: در حوزه طرح‌های دانش بنیان و استارآپ ها کمیته امداد سرمایه گذاری بیشتری انجام می‌دهد و در نهایت تلاش بر این است بتوانیم از ظرفیت کارآفرینان به جهت تحقق اشتغال‌های مورد هدف استفاده بیشتری کنیم زیرا بر این باوریم که کار آفرینان ظرفیت بی‌نظیری دارند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27661

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار