پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 4:05 ب.ظ

شرایط بازگشایی مدارس جنوب غرب خوزستان مهیا نیست

خوزستان"عطرکارون"معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: استقبال از طرح واکسیناسیون علیه کرونا در آبادان، خرمشهر و شادگان اندک است و شرایط برای بازگشایی مدارس در این شهرستان‌ها مهیا نیست...

خوزستان”عطرکارون”ساسان قربانی بیان کرد: تاکنون ۷۱ درصد از دانش‌آموزان در جنوب غرب خوزستان دُز اول و ۲۹ درصد دُز دوم واکسن علیه کرونا را تزریق کردند که با این روند بازگشایی مدارس در آبادان، خرمشهر و شادگان توصیه نمی‌شود.

وی افزود: ۵۶ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان باید علیه کرونا واکسینه شوند که تاکنون حدود ۵۵ هزار و ۳۶۳ دانش‌آموز دز اول واکسن را تزریق کردند، و از این تعداد تنها ۱۵ هزار ۸۹۹ نفر برای تزریق دُز دوم اقدام کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس انتظار می‌رفت حداقل ۷۰ درصد از دانش آموزان در جنوب غرب خوزستان برای تزریق دُز دوم واکسن اقدام کرده باشند.

قربانی بیان کرد: ۳۴ درصد از دانش‌آموزان آبادان، ۳۲ درصد دانش‌آموزان خرمشهر و ۱۳ درصد دانش‌آموزان شادگان دُز دوم واکسن خود را تزریق کرده‌اند که این آمار برای بازگشایی مدارس در این شهرستان‌ها مناسب نیست.

وی افزود: سیاست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و آموزش و پرورش، بازگشایی تمام مدارس و حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه است که این سیاست با واکسینه شدن دانش‌آموزان محقق خواهد شد.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27941

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار