پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 5:01 ب.ظ

کمک ۹۰ میلیاردی مراکز نیکوکاری به محرومان خوزستانی

خوزستان"عطرکارون"مدیرکل کمیته امداد خوزستان از جمع آوری و ارائه ۹۰ میلیارد تومانی کمک و خدمات توسط مراکز نیکوکاری به محرومان استان خبر داد.

خوزستان”عطرکارون”به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد خوزستان با بیان این که ایجاد مراکز نیکوکاری باعث هم افزایی در خدمت رسانی به نیازمندان می‌شود افزود: تاکنون ۲۵۰ مرکز نیکوکاری در استان دایر شده است که برخی از این مراکز تخصصی فعالیت دارند.

شیبه ادامه داد از این مراکز نیکوکاری تخصصی مرکز در حوزه اشتغال مرکز در حوزه مسکن و مرکز در حوزه حقوقی با همکاری حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد در استان ایجاد شد.
وی گفت : تشکیل مراکز تخصصی برای نظام مند کردن ارائه خدمات اشتغال و کارآفرینی و کمک به رفع موانع، مشکلات و تنگناهای فضای کسب و کار مددجویان به واسطه‌ی امکانات و توانمندی‌های کارآفرینان نیکوکار بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود : هدف از تاسیس و گسترش این مراکز واگذاری کار مردم به مردم است این مرکز با امکان معرفی نیازمند از سوی مرکز نیکوکاری به کمیته امداد برای بهره مندی از مزایای ویژه فعالیت می کند.
شیبه بابیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان فعال هستند افزود: میزان درآمد این مراکز در نیمه نخست امسال ۹۰  میلیارد تومان بوده که به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.
جمال شیبه افزود : این مرکز با امکان معرفی نیازمند و مددجو از سوی مرکز نیکوکاری به کمیته امداد برای در نوبت تحت حمایت قرارگرفتن و بهره مندی از مزایای ویژه اعم از کمک های درمانی، تامین مسکن و اجاره بها ، کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه، هزینه تحصیلی ، سبد کالا افتتاح می گردد.
وی بابیان اینکه مراکز نیکوکاری با عناوین محله‌ای و تخصصی در زمینه‌های فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی و زکات و بر اساس نوع نیازهای مددجویان در حال فعالیت می‌باشند افزود: در نظر داریم به‌زودی مرکز نیکوکاری متنوع و متفاوتی ویژه خانوارهای نیازمند راه‌اندازی کنیم.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود: تلاش داریم در تمامی محله‌ها به‌خصوص مناطق محروم ، مراکز نیکوکاری تخصصی متناسب نیاز هر منطقه با مشارکت مردم را راه‌اندازی کنیم تا ضمن رفع مشکلات نیازمندان، به رونق اقتصادی این مناطق نیز کمک شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27847

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار