پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 8:51 ب.ظ

برای رفع مشکلات کتابداران باید یک برنامه اصولی اجرا شود

خوزستان"عطرکارون"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مشکل شغلی و معیشتی کتابداران گفت: برای رفع مشکلات کتابداران باید یک برنامه اصولی اجرا شود...

خوزستان”عطرکارون”به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند دوشنبه ۱ آذر در آیین تکریم خادمان عرصه کتاب در بیست و نهمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار که با حضور آیت الله سیدعلی شفیعی عضو مجلس خبرگان رهبری در محل تالار مهتاب اهواز برگزار شد گفت: استقلال نهاد کتابخانه ها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق خوبی بود اما در بلند مدت برای کارکنان این نهاد مشکل ایجاد می شود.

وی افزود: کتابداران در این نهاد با مشکل تبدیل وضعیت شغلی و معیشتی مواجه اند که باید هر چه زودتر برطرف شود تا کتابداران بتوانند بهترین عملکرد را در ارائه خدمات داشته باشند. با حل مشکل کتابداران انگیزه کار در این قشر افزایش می یابد و قطعا در ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر بیشتری خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از شهرداری های استان خواست با پرداخت سهم نیم درصد نهاد کتابخانه ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی به وظیفه قانونی خود عمل کنند تا کتابخانه ها نیز از این درآمد استفاده کند.

در این آیین از جمعی از کتابداران و کتابخوانان و فعالان عرصه کتاب خوزستان تجلیل شد.

۲۴ آبان تا یکم آذرماه هفته کتاب نامگذاری شده است.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27971

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار