پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 8:47 ب.ظ

کارآفرینی، پدافند غیرعامل اقتصادی کشور

خوزستان"عطرکارون"دکتر دانش راهداری رئیس کل مشارکت جهادی کارآفرینان کشور با حضور در استان خوزستان، با نماینده ولی فقیه دیدار و گفتگو کرد...

خوزستان”عطرکارون”دانش راهداری طی جلساتی با مدیرکل تعاون کار رفاه اجتماعی و – رئیس بسیج مهندسین صنعت نفت خوزستان گفت؛
استان خوزستان داری منابع خدادادی و نخبگان اقتصادی ست که اگر فضای مناسب برای کارآفرینان مهیا شود،معضل بیکاری جوانان ریشه کن خواهد.

دکتر راهداری ادامه داد؛چرا برخی مسئولین با طرح های کارآفرین و آمدن سرمایه گذار ایرانی و خارجی به مناطق نفتی مخالفت و فرصت سوزی میکنند.
متاسفانه این موضوع باعث شده سرمایه گذاران داخلی به بازار خارجی امیدوارتر از بازار داخلی باشند بگونه ای که دولت ها تا کنون موفق به جذب بازرگانان خارجی نشده و این امر فرصت تولیدات داخلی همراه با اشتغالزایی برای جوانان جویای کار را هدر دهد.

دکتر راهداری بیان داشت؛ امروز نه تنها جذب سرمایه گذار خارجی به کشور مشکل شده است که سرمایه گذاران داخلی هم میل و رقبتی به فعالیت اقتصادی در کشور ندارند، و اقتصاد دبی مرکز امارات متحده عربی که از اقتصادهای برتر جهان است بر دوش بازرگانان ایرانی میچرخد که لازم است دولت بستر تازه و مناسبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم نماید تا
روند کارآفرینی در کشور بویژه استان خوزستان شکل تازه تری به خود گیرد.

کارآفرین برترجهان طی سه دوره متوالی افزود؛ تولیدکنندگان خارجی به راحتی کالاهای خود را وارد ایران میکنند اما دستورالعمل صادرات کالاهای ایرانی به گونه ای ست که برای خروج کالا و صادرات سرمایه گذار را به چالش میکشاند،باتوجه به اینکه صادرات برای اقتصادکشور ارزآوری دارد،دولت شرایط صادرات را تسهیل بخشد.

دکتر راهداری که ریاست کنسرسیوم اقتصادی ایران و چین را نیز عهده دار است
درپایان ابراز داشت؛ گاهی باید بجای پول از ظرفیت های داخلی استفاده نمود و کارآفرینی کرد،
دیپلماسی کارآفرینی خلق مسیرهای جدید است،کارآفرینان باید مسیرهای جدید را انتخاب کنند.
سال ۹۲ کنسرسیوم اقتصادی ایران چین راه اندازی کردیم و ۸۲ شرکت تولیدی در این مجموعه فعالیت دارند.
خوشبتانه پالس های مثبت از سوی دولت جدید به چین رسیده و با توجه به علاقمندی سرمایه گذاران چینی در ایران مجددا فعالیت های اقتصادی گسترده ای عملیاتی خواهد شد
که جهت تسریع در امور تولید و اشتغال
گروه مشارکت جهادی کارافرینان کشوری پایه گذاری و با همکاری وزارت صمت-وزارت کار-و سازمان بسیج
بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز و ان شالله شاهد تحول کارآفرینی در کشور خواهیم بود.
جوانان فارغ التحصیل نخبه در سایر استان های کشور نگاه به استخدام دولتی دارند که اگر در مسیر مشارکت و توسعه کارآفرینی سوق داده شوند شورای مشارکت جهادی کارآفرینان کشور میتواند بعنوان پدافند غیر عامل اقتصادی عمل کند و نقشه شوم دشمنان اقتصادی و رقبای اقتصادی را که زیر چتر حمایتی استکبارجهانی آمریکا به دنبال ضربه زدن به ایران هستند را خنثی کنیم.

رضاحسین زاده ترکالکی

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=27993

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار