پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 3:47 ق.ظ

یادداشتی به قلم احمد سلامات ؛ شهرداراهواز سوالات عضو شورا را پاسخ دهد!

خوزستان"عطرکارون" پس از گذشت دو هفته از طرح سوالات سیدناصر مهداوی عضو شورای کلانشهر اهواز از امینی فیل ابادی شهردار اهواز تا کنون هیچ جوابی از سوی ایشان اعلام نشده و کماکان افکار عمومی منتظر پاسخ شهردار اهواز در خصوص سوالات مطرح شده که مهمترین آنها در مورد برنامه شهردار برای مدیریت شهری است...

پس از گذشت دو هفته از طرح سوالات سیدناصر مهداوی عضو شورای کلانشهر اهواز از امینی فیل ابادی شهردار اهواز تا کنون هیچ جوابی از سوی ایشان اعلام نشده و کماکان افکار عمومی منتظر پاسخ شهردار اهواز در خصوص سوالات مطرح شده که مهمترین آنها در مورد برنامه شهردار برای مدیریت شهری است.

مهداوی عضو شورا سوالات خود را در صحن علنی شورا در مدت تصدی شهردار از جمله نبود برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلندمدت شهردار، نحوه برگزاری و فراخوان انتصابات ، مدیریت پروژه مهم آب های سطحی ، عدم تغییر وضعیت نیروهای ایثارگر شهرداری اهواز ، نبود پارکینک در سطح مراکز پر تردد شهر و صرف هزینه های مالی در مغایرت با وضع موجود در مصوبات اعلام شده بود که بخش مهم سوالات است که تا کنون به آنها پاسخ روشنی داده نشد.

کلانشهر اهواز هم اکنون با گذشت چندماه از حضور شهردار غیر بومی که با پافشاری بسیار فراوان شورای جدید اهواز که با حواشی و بوق و کرنا وارد اهواز شد و همه مردم انتظار داشتند سرعت خدمات رسانی و ادامه فعالیت عمرانی و توسعه مدیریت شهری را شاهد باشند که تا کنون این امر محقق نشده و هم اکنون در حال حاضر تغییر ملموس و جدی رخ نداده و مردم در انتخاب شورا و سکوت فعلی خواهان شفاف سازی و پاسخگویی به افکار عمومی نیز هستند .

همچنین در این بین اتفاقات پشت پرده که موضوع مهم آن قهر شهردار از فشارهای بعضی از اعضا شورا که و سهم خواهی در انتصابات را در سر داشتند تا قوم گرایی و نشانه رفتن آنها بر انتصاب خویشاوندان گرفته تا در مدیریت شهری باعث شد هم اکنون تغییر در مناطق و سازمان ها بصورت لاک پشتی جریان داشته باشد، موضوع مهم و بی نتیجه ای برای بی اعتمادی بیشتر مردم اهواز رقم زند.

کلانشهر اهواز که این روزها با دغدغه آب های سطحی بعنوان یک معضل جدی تبدیل به نگرانی اهوازی ها شده است و ۱۲۲ نقطه بحرانی هم اکنون با احتمال بارش کم باید نظارگر استخرهای کوچه و خیابان های قسمت های مختلف اهواز نیز باشیم این در حالی بود که شورایان از سرعت و خدمات وعده های پوچ خبر میدادند.

خدمات شهری ضعیف و عدم جمع آوری زباله و نخاله که در بعضی از خیابان های اهواز باعث شده چهارمین کلانشهر با انبوهی از مشکلات دست و پنجه نرم کند و این در حالی است که روستاهای اطراف اهواز به مراتب از اهواز تمیزی و جلوه ی بهتری داشته باشند.

حقوق های عقب مانده و اعتصابات کارگران به یک طرف و اخراج و تعدیل های مکرر که حکایت از چپاندن نیروهای ستادی و انتخاباتی بعضی از اعضا شورا در مناطق و سازمان ها دارد باعث شده کارگران بجای ارتباط با شورا بعنوان ناظر بر شهر از آن ها دوری ورزند و بی اعتمادی به پارلمان شهری که قرار بود حلقه ارتباط میان مردم و مسئولین باشد چند برابر شده است ‌.

در چند روز گذشته یکی از اعضا شورا از چشم اندازه چندساله سخن می گفت و این درحالی است که شهردار اهواز بدون هیچ برنامه ای فقط به بتزدیدهای میدانی بی حاصل اکتفا نموده است معموم نیست سخنان عضو شورا از چشم انداز چند سال اهواز و بی برنامگی شهردار در کدام معادله قرار دارد .

احمد سلامات

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28078

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار