پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 16 تیر 1401 ساعت: 12:11 ق.ظ

به دنبال جهانی کردن برند فولاد اکسین هستیم

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: برای جهانی سازی برند فولاد اکسین خوزستان و ارزآوری برای کشور اقدام به صادرات محصولات می‌کنیم.

به گزارش عطر کارون،مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به برندسازی در سطح جهان، گفت: برای جهانی سازی برند فولاد اکسین خوزستان و ارزآوری برای کشور اقدام به صادرات محصولات می‌کنیم. طبق برنامه باید در سال جاری ۱۰ تا ۱۲ درصد محصولات صادر می‌شد که تا کنون طبق برنامه ریزی پیش رفته‌ایم.

امین آسیابان اظهار کرد: ۷۰۰ الی ۷۳۰ هزار تن محصول متنوع برای صنایع مختلف تاکنون در سال جاری تولید کرده‌ایم.
وی افزود: فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولید کننده ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی شده در ایران و خاورمیانه است رسالت اصلی در راستای رفع نیاز صنعت نفت و گاز است و کاربرد عمده محصولات در این حوزه است.
آسیابان عنوان کرد: با وجود این صنعت مهم که محصولی ویژه و استراتژیک تولید می‌کند می‌توانیم به یک سطحی از خودکفایی برسیم که اگر مواد اولیه مورد نیاز این گونه محصولات با کیفیت مورد نظر و بر اساس استانداردهای جهانی و آنچه که نیاز هست، به دست ما برسد درصد بالایی از اینگونه صنایع را تولید کنیم.
وی با اشاره به پروژه خط لوله انتقال نفت خام صادراتی از گوره به جاسک، گفت: فولاد اکسین یکی از حلقه‌های زنجیره تولید این محصول بود که کاملا از ابتدای مواد اولیه تا اراه اندازی پروژه، کار خود را به نحوی انجام داد که در مقایسه با نمونه‌های مشابه جهانی کیفیتی به مراتب بالاتر برخوردار بود.
وی با بیان اینکه طراحی فرآیندها به دست متخصصان داخلی خود شرکت صورت گرفته، عنوان کرد: ورق‌های فولادی برای خطوط لوله صنعت نفت و گاز، پایانه‌های نفتی، مخازن ذخیره نفت، گاز، راکتورهای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، صنعت کشتی‌سازی و صنعت ساختمان که شامل سازه‌های پل و اسکله‌ها است.
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین افزود: بیش از سه هزار گونه فولادی وجود دارد که درصورت تامین مواد اولیه، توان تولید آنها در فولاد اکسین وجود دارد
وی با اشاره به محصولات شرکت به کشورهای منطقه و جهان، بیان کرد: برای جهانی سازی برند فولاد اکسین خوزستان و ارزآوری برای کشور اقدام به صادرات محصولات می‌کنیم؛ طبق برنامه باید در سالی جاری ۱۰ تا ۱۲ درصد از محصولات صادر می‌شد که تاکنون طبق برنامه‌ریزی پیش رفته‌ایم.
آسیابان با بیان اینکه تولید شرکت از ۱۵ تیرماه تا پایان مردادماه سال جاری متوقف شد، افزود: این توقف به دلیل محدودیت سراسری مصرف برق بود و موجب شد به لحاظ مقداری تولید از برنامه سالانه عقب بیفتیم اما سود حاصله تاکنون کاملا مطابق برنامه است.
وی گفت: در سال جاری سیاستی برای فروش محصول اتخاذ شد تا با توسعه سبد محصولات، صادرات و نگاه ویژه به پروژه‌های صنعتی کشور ، سود مورد انتظار شرکت محقق شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28562

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار