پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 4:59 ب.ظ

از داوری‌ها فقط ضرر کرده‌ایم/ با اتوبوس برگشتیم و سه گل خوردیم

مربی استقلال ملاثانی انتقاداتی را نسبت به وضعیت داوری در لیگ یک مطرح کرد و از عدم رسیدگی به وضعیت این تیم گلایه کرد.

به گزارش عطر کارون، در یکی از دیدارهای هفته چهاردهم لیگ آزادگان تیم  ملاثانی برابر تیم صدرنشین ملوان قرار گرفت که این دیدار با نتیجه ۳-۰ به سود ملوان به پایان رسید و استقلال ملاثانی با ۱۲ امتیاز در رتبه شانزدهم جدول هجده تیمی لیگ دسته یک قرار گرفت.

پس از دیدار هفته گذشته استقلال ملاثانی مقابل ماشین سازی تبریز اخباری مبنی بر اعتصاب بازیکنان این تیم و دلخوری اعضای این تیم برای سفر ۲۳ ساعته با اتوبوس شنیده می‌شد که حالا لفته حمیدی مربی تیم استقلال ملاثانی در‌گفتگو با خبرنگار ما توضیحاتی را در این خصوص مطرح کرد و همچنین نسبت به اشتباهات داوری که به ضرر این تیم وجود داشته است گلایه کرد.

حمیدی در ابتدا درباره مشکلاتی که در سفر این تیم به تبریز و همچنین بازگشت از تبریز به اهواز رخ داد، توضیح داد: ما قبل از بازی با ماشین سازی برای بازی با شمس آذر در قزوین بودیم و چون پول برگشت را نداشتیم آنجا ماندگار شدیم و از قزوین برای بازی با ماشین سازی به تبریز رفتیم. متاسفانه بعد از بازی برای ما بلیت نگرفتند و همه با اتوبوس برگشتیم و حدود ۲۳ ساعت در راه بودیم. باور کنید باخت امروز هم بیشتر بخاطر برگشت با اتوبوس بود. حتی پول بچه ها را هم نداده‌اند و وقتی یکی با اتوبوس برگردد و ۹۰ دقیقه هم بازی کرده باشد خیلی سخت است. ما دو بازی با اتوبوس رفتیم؛ بازیکن خسته می‌شود و مصدوم می‌شود.

او سپس درباره بازی با ملوان صحبت کرد و گفت: بازی خوبی با تیم خوب ملوان داشتیم. بازی خیلی خوب بود و ما چند موقعیت صد در صد گل پیدا کردیم ولی متاسفانه استفاده نکردیم. دقیقه ۷۵ تیم بازیکنان ملوان یک توپ ارسال کردند و متاسفانه دفاع سر جای خودش نبود و توپ گل شد. در دقیقه ۹۰ داور یک پنالتی گرفت که پنالتی نبود و تیم به هم ریخت و متاسفانه ۳-۰ باختیم. در حالیکه در دقیقه ۳۰ روی بازیکن ما یک خطای پنالتی رخ داد اما داور پنالتی نگرفت.

مربی استقلال ملاثانی با اشاره به مشکلات داوری زیادی که وجود داشته است، بیان کرد: متاسفانه همه داوران با تیم مردمی استقلال ملاثانی لجبازی می‌کنند و ما را اذیت می‌کنند. ناظران داوری بعد از بازی به داوران نمره قبولی می‌دهند؛ برایم عجیب است که یک زمانی به ناظر داوری یا ناظر بازی چیزی می‌گویید، می‌گویند داور اشتباه می‌کند! ما از بازی سایپا و شمس آذر قزوین و ماشین سازی و آستارا و … حدودا ده پنالتی صد در صد برای ما نگرفته‌اند. فیلم ها را جمع کردیم و برای آقای خداداد افشاریان فرستادیم.

حمیدی که به شدت از شرایط موجود و عدم رسیدگی به اشتباهات داوری گلایه داشت، ادامه داد: نمی‌دانم چرا با تیم استقلال ملاثانی لجبازی دارند؟ البته حق هم دارند. ما غیر از خدا کسی را نداریم. چون کسی را در فدراسیون نداریم اینطور بر سر ما می‌زنند؟ تا الان می‌خواستیم مصاحبه نکنیم و چیزی نگوییم اما نمی‌شود. هر روز ما را اذیت می‌کنند. ما تیم مردمی هستیم، چرا با ما این کار را می‌کنند؟ داور ها و ناظران دیشب به هتل آمده‌اند و می‌گویند ما هر کدام یک اتاق می‌خواهیم؛ یعنی شش اتاق! ما تیم مردمی هستیم با تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس فرق داریم. درست که داور های لیگ برتری هستند اما عمدی سر ما را می‌برند. نمی‌دانم مشکل کجاست.

او با تاکید بر تاثیر مشکلات داوری روی عدم نتیجه گیری و جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی عنوان کرد: صد در صد این مسائل روی تیم تاثیر دارد. بازیکنان ما به هم ریخته‌اند. دقیقه ۲۰ بازیکن ما یک خطای ساده می‌کند و داور عمدا به او کارت می‌دهد و او را چهار کارته می‌کند و تمرکز بازیکن را به هم می‌ریزد. آن وقت در دقیقه ۳۰ در موقعیت گل بازیکن ما را می‌زنند و یک کارت زرد نمی‌دهند. همه چیز یک طرفه است. حق دارند. ما باید یک نفر را داخل فدراسیون داشته باشیم. ما فکر می‌کردیم با آمدن آقای عزیزی خادم چیزهایی تغییر پیدا می‌کند اما هیچ چیز سر جایش نیست. می‌گویند شما هم سود کردید. ما‌ کجا از داوری سود کرده‌ایم؟ فقط ضربه خورده‌ایم. به چه کسی بگوییم؟ به آقای افشاریان هم گفته‌ایم و فقط آقای عزیزی خادم مانده است.

مربی استقلال ملاثانی همچنین گلایه هایی را نسبت به مسئولین این تیم عنوان کرد و گفت: این تیم مردمی است و ما هیچکس را جز خدا نداریم. اگر مسئولان خوزستان نمی‌خواهند حمایت کنند بگویند. می‌خواهند تیم را بندازند یا تیم بالا بیاید؟ ما با تمام وجود می‌جنگیم. بنده خدا آقای اشکش تنهاست. فقط من و آقای اشکش و آقای بستانی هستیم و می‌جنگیم. هیچکس حمایت نمی‌کند و فقط در عکس گرفتن می‌خواهند خودشان را نشان بدهند. تیم‌داری اینطور نمی‌شود. اگر تیم را نمی‌خواهند و دوست ندارند تیم‌‌داری کنند بگویند که ما هم تکلیف خودمان را مشخص کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از طرف مسئولین وعده ای برای حل مشکلات داده شده است یا خیر، بیان کرد: هیچکس وعده ای هم نمی‌دهد. وقتی ما با اتوبوس برگشتیم دو روز هم تمرین نکردیم اما هیچکس سراغ تیم نیامد که بپرسد چه مشکلی دارید. مسئولین فقط نظر می‌دهند. من تعجب می‌کنم. مسئولین سهمیه لیگ یک خوزستان را نمی‌خواهند؟ سهمیه لیگ آزادگان کم نیست. لیگ دو و سه نیست، لیگ یک است. اگر خدا کمک کرد و ما شاهین بوشهر را بردیم و بازی با شهرداری همدان هم مساوی کردیم خود به خود تیم دهم یا یازدهم جدول می‌شوم. ما با یک برد بالا می‌آییم. مسئولین باید به خودشان بیایند. تا الان هیچ پولی هم به بچه ها نداده‌اند. از یک طرف ضربه داوری و از طرف دیگر مشکلات مالی. ما یک تیم کاملا خوزستانی با کادر خوزستانی داریم. آقای اشکش دست ۳۰ بازیکن را گرفته است.

حمیدی با اشاره به وضعیت نامساعد مالی این تیم عنوان کرد: ده درصد اول فصل گرفته بودیم اما هیچ دریافتی دیگری نداشتیم، قرار بود هفته دهم دریافتی داشته باشیم که نگرفتیم. قرار بود نیم فصل بگیریم که هیچ خبری نیست. اینطور تیم‌داری نمی‌کنند. داوری هم به ما ضربه می‌زند. تکلیف تیم را مشخص کنند؛ می‌خواهند تیم‌داری کنند یا نه؟ بازیکنان متاهل هستند و اکثرا هم دانشجو هستند، نه پول دارند و نه چیزی. آقای اشکش همه این بازیکنان را از لیگ سه و دو و یک آورده و الان تیم خیلی خوب شده و شکل گرفته ولی ما واقعا از داوری ضربه می‌خوریم و از نظر مالی هیچکس حمایت نمی‌کند.
مربی استقلال ملاثانی بار دیگر به به اشتباهات داوری اشاره کرد و گفت: صدای ما به جایی نمی‌رسد. گزارشگر قزوین به سر خودش می‌زد که این چه پنالتی است؟ تبریز هم همینطور. گزارشگر های خودشان در صدا و سیمای تبریز و قزوین می‌گویند. خطای پنالتی اینطور نیست. بازیکن ما بیرون آمده و توپ را برداشته که کرنر بزند؛ بازیکن آمده و به گلر ما زده و داور پنالتی می‌گیرد. ما خیلی اذیت می‌شویم و خیلی لطمه خوردیم. شب گذشته در جلسه هماهنگی تیم ملوان می‌گوید ما هم از داوری لطمه خوردیم، گفتم بوالله شما سود کرده‌اید. همه تیم ها سود می‌کنند و ما ضرر. نمی‌گوییم به نفع ما بگیرید، درست بگیرید. هر ناظری می‌آید می‌گوید داور اشتباه می‌کند، به ما می‌رسد اشتباه می‌کند؟

او در پایان با اشاره شرایط خوب استقلال ملاثانی از نظر فنی بیان کرد: ما خدا را شکر روز به روز بهتر می‌شویم. تیمی مثل ملوان را برای لیگ برتر بسته‌اند اما خدا شاهد است اگر درست داوری کنند و مسئولین کمی کمک کنند تیم حتی در رتبه تک رقمی هم قرار می‌گیرد. من این قول را می‌دهم. اما اگر نخواهند متاسفانه تیم سقوط می‌کند و سهمیه خوزستان هم حذف می‌شود. در حال حاضر هم فردا یک ریکاوری برگزار می‌کنیم و بعد از آن بخاطر مشکلات تمرین را تعطیل می‌کنیم.

 

 

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28668

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار