پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 2:58 ق.ظ

برگزاری مصاحبه شفاهی پذیرفتگان آزمون کتبی وکالت سال ۱۴۰۰

رئیس مرکز وکلای خوزستان از برگزاری مصاحبه شفاهی ۲۵۶ نفر از پذیرفتگان آزمون کتبی وکالت سال ۱۴۰۰، با حضور داوطلبان استان خوزستان خبر داد.

به گزارش عطر کارون، عبدالوهاب سیلاوی در حاشیه برگزاری مصاحبه شفاهی پذیرفتگان آزمون کتبی وکالت سال ۱۴۰۰ در استان خوزستان اظهار کرد: امروز ۲۵ دی ماه، دومین مرحله از فرآیند پذیرش وکیل مراکز وکلای قوه قضائیه کشور در استان خوزستان در حال برگزاری است. این فرآیند شامل دو نوع مصاحبه تخصصی و عمومی می باشد که ۶ تیم مصاحبه گر که توسط سنجش مرکز، از بین اعضای هیئت های علمی دانشگاه ها و اساتید برجسته حوزه علمیه و همچنین وکلا و قضات مجرب استان گزینش شده اند، بین داوطلبان برگزار می شود.

وی افزود: این مصاحبه در دو قسمت عمومی شامل احکام و مسائل عمومی و تخصصی برگزار می شود که اساتید مربوطه، داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهند.

رئیس مرکز وکلای خوزستان توضیح داد: در گذشته کلیه روند جذب به صورت متمرکز در تهران یا استان های مجاور صورت می گرفت و امسال برای دومین سال متوالی است که به همت هیئت مدیره استانی و مدیریت مرکز کشور، مصاحبه های کتبی و شفاهی به صورت بومی و در مراکز استان ها انجام می شود که
در استان خوزستان نیز مورد استقبال داوطلبان قرار گرفته و امسال ۲۵۶ نفر از افرادی که در آزمون کتبی با کسب حدنصاب نمره قبول شده اند، مورد مصاحبه شفاهی قرار گرفته که پس از موفقیت و طی فرآیند استعلامات از مراجع ذی صلاح در نهایت می توانند در کسوت وکالت به خدمت مشغول شوند.

سیلاوی در خصوص اعلام نتایج نهایی آزمون گفت: روند پذیرش در سال‌های گذشته طولانی تر بوده و بیش از یک سال طول می کشید که امسال به همت ریاست مرکز، این روند کوتاه تر شده و سعی خواهد شد قبل از آزمون سال آینده نتایج نهایی اعلام و داوطلبان تعیین تکلیف شوند.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28715

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار