پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 12:33 ق.ظ

آموزش‌های مهارتی متناسب با فناوری روز باشد

استاندار خوزستان در نشست با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بر ارتقای مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی متناسب با فناوری‌های روز تاکید کرد.

به گزارش عطر کارون، دکتر صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در نشستی با حضور دکتر غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بر ارتقای مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی متناسب با فناوری‌های روز تاکید کرد.

استاندار خوزستان در این نشست با اشاره به ارتقای سطح مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در  اشتغال‌زایی ایفا می‌کنند و کسب مهارت و فناوری‌های نوین از عوامل موثر بر اقتصاد پایدار به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه ضرورت وجود آموزش‌های مهارتی جدید متناسب با رشد فناوری‌های روز دنیا بسیار احساس می‌شود خاطرنشان کرد: با رشد علم و فناوری، بسیاری از مشاغل و فناوری‌های قدیمی منسوخ شده و جای خود را به فناوریی‌های روز، در سطح دنیا داده است از این رو نیروی کار آموزش دیده باید بتواند با ظهور رشته‌های جدید، به کسب فناوری‌های نو دست یابد و مهارت‌ها و توانایی‌های خود را ارتقا بخشد تا در بازار رقابت و چرخه تولید به فعالیت خود تداوم بخشد.

 

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28750

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار