پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 8:53 ب.ظ

بازرسی و نظارت بر بیش از سه هزار تن فرآورده خام دامی در خوزستان

مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: در راستای طرح ضربتی نظارت بر کالاهای کشاورزی در حوزه دامپزشکی بالغ بر بیش از سه هزار تن فرآورده خام دامی در استان مورد بازدید و نظارت قرار گرفت.

به گزارش عطر کارون، مصطفی کنارکوهی در این خصوص گفت: در راستای طرح ضربتی نظارت بر کالاهای کشاورزی در حوزه دامپزشکی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در طی چهار روز بر بیش از سه هزار تن فرآورده خام دامی در سطح استان را مورد رصد و پایش بهداشتی قرار دادند.

وی در ادامه بیان کرد: در این طرح ضربتی که از اهمیت اجرای مصوبات قرارگاه امنیت غذایی و وزارت جهاد کشاورزی بود  بالغ بر بیش از ۵۵۰ واحد مراکز تولید- توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی و کشتارگاههای دام و طیور در سطح استان توسط ۱۸۰ بازرس ویژه دامپزشکی استان مورد بازرسی و رصد پایش قرار گرفتند.

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان هدف از اجرای  این طرح را نظارت عالی بر تولید، نگهداری و عرضه کالاهای کشاورزی در حوزه دامپزشکی مرتبط با استاندارهای روز سازمان دامپزشکی دانست.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه فرآورده‌های خام دامی از قبیل عرضه گوشت قرمز بدون مهر و یا لیبل دامپزشکی، عرضه گوشت از پیش چرخ شده بدون لیبل و مشخصات، عرضه مرغ قطعه‌بندی شده بدون هویت، حمل و نقل و عرضه انواع گوشت سفید و قرمز با خودرو‌های فاقد سردخانه و عرضه فرآورده‌های بسته‌بندی شده غیرمجاز بدون تاریخ تولید و انقضاء و … مراتب را به ادارات دامپزشکی در سطح استان گزارش دهند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28810

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار