پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 4:12 ق.ظ

پروژه آبرسانی به روستاهای محور چعب تا پایان امسال عملیاتی می شود

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس خبر داد: به زودی پروژه آب رسانی به روستاهای محور چعب شهرستان شوش از چاههای خماط با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال عملیاتی می شود.

به گزارش عطر کارون، محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولان ادارات شهرستان شوش به منظور بررسی مشکلات و معضلات روستاهای دهستان محور چعب در مسجد دهستان خلف مسلم حضور یافت.

کعب عمیر با بیان اینکه تا پایان امسال پنج روستای بخش مرکزی شوش از آب شرب سالم بهره مند می شوند، گفت: عملیات آبرسانی و تامین آب پایدار روستاهای خلف مسلم، مجید عبدالله، احمد مولا، خشان وجوی مجید در دستور کار قرار گرفت و تا قبل از پایان سال مشکل آب شرب این روستاها برطرف می شود.

وی افزود: تامین آب ۳۸ روستای دیگر شهرستان شوش در دستور کار است که مراحل برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار در دست اقدام است همچنین عملیات اجرایی خط انتقال آب ۲۵ کیلومتری خماط تا خلف حیدر به زودی آغاز می شود.
طی این‌ بازدید شورا، دهیاران و مردم دهستان محور چعب از بی توجهی مسئولان انتقاد کردند. اهالی از مشکلاتی همچون کم عرض بودن جاده بین روستایی، آب شرب، برق، گاز و آنتن دهی تلفن همراه که نیازهای ابتدایی و اساسی هستند رنج می برند.

محمد کعب عمیر نماینده مردم شریف شوش و کرخه با اشاره به اینکه هیچ مسئولی نباید در حل مشکلات و توسعه زیر ساخت های اساسی روستاییان کوتاهی کند گفت: راه مواصلاتی، برق، آب شرب و گاز نیازهای اساسی و حق روستاییان می باشد که متاسفانه طی سالیان گذشته به این نیازها بی توجهی شده است.

وی افزود: از تمام ظرفیت ها برای رسیدگی و رفع محرومیت های روستاها شهرستان شوش و کرخه استفاده خواهیم کرد.
در این بازدید مسئولان مربوطه موظف به بررسی تخصصی مشکلات روستاهای محور چعب و رفع آنها طی هفته آتی شدند.

گفتتی است توسعه شبکه برق رسانی و آبرسانی روستاهای محور چعب نیز طی روزهای آتی توسط کارشناسان ادارات آب و فاضلاب و برق بررسی و عملیاتی خواهد شد.

لازم به ذکر است مشکل کانال کشی و آب کشت محصولات کشاورزی کشاورزان محور چعب نیز با حضور مدیر ناحیه آب شمال خوزستان پای کانال های روباز کشاورزی محور چعب بررسی و اقدامات لازم جهت رفع آن اتخاذ شد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=28807

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار