پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 2:41 ق.ظ

جوان گتوندی به چهار بیمار نیازمند جان دوباره بخشید.

خوزستان”عطر کارون” ناهید راشدی جوان ۲۲ ساله ای که دچار مرگ مغزی شده بود و تیم پزشکان معتمد بیمارستان گلستان اهواز مرگ مغزی وی را تایید کردند.
خانواده راشدی طی اقدامی خیرخواهانه اعضای بدن فرزند عزیز خود را اهدای و به چهار بیمار نیازمند، پیوند عضو-جان دوباره بخشیدند و هرچند خود در غم فراق فرزند عزیزشان داغدار و گریان گشته اما با ایثار و سخاوت ،شادی را به خانواده های بیماران نیازمند به ارمغان دادند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گتوند بهمراه فرماندار و برخی از مسئولین با حضور در منزل آقای محمود راشدی ضمن عرض تسلیت از اقدام انسان دوستانه آنان تجلیل کردند.

عبدالرضا نوری کوله مرز گفت؛ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی نیازمند فرهنگ‌سازی گسترده در جامعه است، هنوز بسیاری از خانواده‌ها نسبت به اهدای عضو بیمار خود دچار تردید و تمایلی به این کار نشان نمیدهند، درحالی با اقدام به اهدای عضو فرد مرگ مغزی شده میتوان به دیگران زندگی دوباره ای بخشید.

دادستان شهرستان گتوند؛
با اشاره به اینکه تنها راه ادامه حیات برای بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته قلب و کبد و بهترین درمان برای مبتلایان به نارسایی کلیه،-پیوند عضو است، افزود: سالانه تعداد زیادی از بیماران نیازمند به پیوند عضو که در لیست انتظار هستند و امید به دستان با سخاوت خانواده هایی چون راشدی ها دارند تا بار دیگر جان دوباره گیرند و شادی و امید نوید بخش زندگی شان گردد.

✍️ رضاحسین زاده ترکالکی

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31487

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار