پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 8:23 ب.ظ

۲مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در اهواز و باوی کشف شد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: طی هفته جاری ۲مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز و شهرستان باوی با ۵۴ دستگاه ماینر کشف و جمع آوری شد.

خوزستان”عطر کارون” عبدالحمیدعباس شیاری یکشنبه در گفت وگویی با اشاره به ضرورت جمع آوری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز اظهار کرد: با تلاش نیروی انتظامی و دستور مقام قضایی و در راستای کمک به پایداری شبکه، تعداد ۳۹ دستگاه ماینر غیرمجاز در روستای یکاویه سه شهرستان باوی کشف و ضبط شد.

شیاری ادامه داد : ۱۵ دستگاه ماینر مدل S۹ نیز با همکاری نیروی انتظامی در منطقه عامری اهواز کشف و جمع آوری شد.

وی گفت: اختلاف هزینه برق مصرفی برای تولید رمزارز با قیمت جهانی و سود قابل توجه از این روش، باعث بکارگیری گسترده ماینرهای غیرمجاز شده که با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضائی و همیاری مردم درحال شناسایی و جمع اوری این دستگاه ها هستیم.

عباس شیاری افزود: مجموعه برق اهواز همواره با تمام توان خود در جهت برخورداری شهروندان از شبکه ای پایدار تلاش می کند و با اجرای طرحهای تاب آوری شبکه و مقابله با انشعاب های غیرمجاز و ساماندهی، در راستای اصلاح و توسعه بخش های فرسوده شبکه گام بر می دارد.

وی ادامه داد: از شهروندان انتظار داریم با رعایت الگوی مصرف و کمک به شناسائی دارندگان برق غیرمجاز و دستگاههای استخراج رمز ارز غیرقانونی ما را در برخورداری از شبکه پایدار و با ولتاژ کیفی یاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطر نشان کرد: همشهریان می‌توانند با همکاری در شناسایی و کشف دستگاه های ماینر غیرمجاز به حفظ پایداری شبکه برق و ارائه خدمات مطلوب کمک کرده و تا مبلغ ۲۰۰میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کنند.

شهروندان می توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق « اپلیکیشن برق من » ، « سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat » و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ جهت ثبت گزارش برای معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31552

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار