پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 2:36 ق.ظ

افزایش جانباختگان به ۲۴ نفر/ معاون اول رئیس جمهور و وزیرکشور از متروپل بازدید کردند/انتشار هر گونه اخبار کذب درباره متروپل، جرم است

 

در پنجمین روز از حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان، تلاش‌ها برای جستجوی افراد گرفتار زیر آوار ادامه دارد.

خوزستان”عطر کارون” مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تا صبح امروز جمعه پیکر ۲۱ شهروند از زیر آوارهای متروپل شناسایی، رهاسازی و به آرامستان آبادان انتقال یافته است.

وحید شعبانی ضمن تقدیر از تلاش همه جانبه همه عوامل امدادی و دست اندرکاران در پنجمین روز از عملیات امدادرسانی به متاثرین حادثه ریزش ساختمان متروپل اظهار کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی و بدون وقفه تیم‌های جستجو و نجات، آواربردار، آنست، آتش‌نشان‌ها و نیروهای جهادی تا صبح امروز جمعه ۶ خردادماه پیکر ۲۱ شهروند از زیر آوارها شناسایی، رهاسازی و به آرامستان آبادان انتقال یافته است.

به گزارش جمعیت هلال احمر خوزستان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان همچنین با اشاره به استمرار عملیات امداد و نجات،افزود: تا کنون ۴۸ نفر نیز مورد امدادرسانی قرار گرفته‌اند.

وی با توصیه به پرهیز از ازدحام در محل حادثه، گفت: شرایط ناپایدار سازه‌ها ضریب خطر وقوع حوادث ثانویه را در منطقه بالا برده و عملیات آوار برداری را با پیچیدگی و سختی مواجه کرده است.

شعبانی در پایان بار دیگر تاکید کرد: جمعیت هلال احمر تا پایان عملیات آواربرداری و خروج همه افراد محتمل در ساختمان متروپل در میدان خدمت و در کنار مردم صبور ، نجیب و فهیم آبادان خواهد ماند.

وزیر کشور صبح امروز جمعه در محل آواربرداری ساختمان متروپل آبادان حضور پیدا کرد.

احمد وحیدی صبح امروز جمعه با حضور در محل حادثه ساختمان متروپل از آخرین روند آواربرداری و حضور ماشین‌آلات جدید در این منطقه دیدن کرد.

وی در این بازدید از آخرین اقدامات انجام شده توسط نیروهای امداد و نجات مطلع شد.

ار ابتدای وقوع حادثه، وزیر کشور تاکنون در آبادان مستقر است.

معاون اول رئیس جمهور از محل حادثه متروپل بازدید کرد.

محمد مخبر دزفولی معاون اول رئیس جمهور صبح امروز جمعه با حضور در آبادان از محل حادثه ساختمان متروپل بازدید کرد.

در این بازدید احمد وحیدی وزیر کشور، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص آواربرداری و فراهم آوردن امکانات و تجهیزات به منطقه برای تسریع در روند آواربرداری و جستجوی مفقودین ارائه داد.

صادق خلیلیان استاندار خوزستان و سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) نیز در این بازدید حضور داشتند.

ساختمان ۱۰ طبقه متروپل ظهر روز دوم خردادماه در آبادان، فرو ریخت. بر اثر این حادثه تاکنون ۲۲ نفر جانباخته اند.

فرماندار آبادان از افزایش تعداد جانباختگان متروپل به ۲۴ نفر خبر داد.

احسان عباسپور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات، تعداد جانباختگان حادثه متروپل تاکنون به ۲۴ نفر رسیده است.

وی افزود: تعداد مصدومان حادثه ۳۷ نفر است که از این تعداد ۳۴ نفر به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از مردم خواست تا با توجه به انتشار اخبار و اطلاعات کذب و شایعات متعدد طی روزهای گذشته در فضای مجازی، اخبار را از مبادی و مراجع رسمی پیگیری کنند.

صادق جعفری چگنی اظهار کرد: مراجع رسمی وظیفه اطلاع‌رسانی صحیح را به عهده دارند و این اقدام طی روزهای گذشته در حال انجام است.

به گزارش دادگستری خوزستان، وی افزود: انتشار هر گونه اخبار کذب در این خصوص جرم است و با افرادی که با انتشار شایعات به دنبال بهره‌برداری در جهت مطامع خود هستند، با جدیت برخورد قانونی می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان آخرین وضعیت عملیات جستجو و امدادرسانی در محل حادثه ساختمان متروپل را تشریح کرد.

وحید شعبانی با اشاره به سرعت گرفتن روند عملیات آواربرداری، گفت: با تلاش‌های فراوان صورت پذیرفته توسط همه دست اندرکاران، بخشی از ساختمان ریزش کرده در خیابان امیری آبادان آواربرداری و قسمت‌هایی نیز برای ادامه عملیات، ایمن‌سازی شده است لذا نجاتگران هلال‌احمر، آتش‌نشانان و نیروهای جهادی موفق شده‌اند در چند ساعت اخیر پیکر چهار نفر دیگر را از زیر آوار خارج کنند.

به گزارش جمعیت هلال احمر استان خوزستان، وی افزود: با کشف فوتی‌های اخیر، تعداد متوفیان حادثه متروپل تاکنون به ۲۴ تن رسیده و به ۴۸ مصدوم نیز امدادرسانی شده است.

شعبانی در پایان با اشاره به فعالیت بیش از ۲۲۰ نجاتگر این جمعیت در قالب ۵۲ تیم عملیاتی که مشغول ارائه خدمت در محل حادثه متروپل هستند، بر تداوم عملیات جستجو و آواربرداری تا کشف آخرین فرد زیر آوار مانده تاکید کرد.

معاون اول رییس‌جمهور صبح امروز(جمعه) بلافاصله پس از ورود به شهر آبادان در محل ریزش ساختمان متروپل حضور یافت و با توضیحات مسئولان مربوطه در جریان نحوه امدادرسانی به مصدومان، زوایای مختلف ریزش ساختمان و چگونگی عملیات آواربرداری قرار گرفت.

محمد مخبر در این بازدید میدانی که استاندار خوزستان، رییس جمعیت هلال احمر، مقامات محلی و متصدیان امور امدادرسانی و درمانی حضور داشتند، با گزارش مسئولان مربوطه در جریان پیشرفت عملیات جست و جو و آواربرداری از این ساختمان ۱۱ طبقه قرار گرفت و همچنین در گفت و گویی با نجاتگران هلال احمر، آتش نشانی و نیروهای مردمی از زحمات آنان قدردانی کرد.

وی در ادامه بازدید دستورات لازم برای تسریع در عملیات جستجو را صادر و تصریح کرد که عملیات جست و جو تا یافتن آخرین فرد زیرآوارمانده ادامه می یابد.

همچنین در این بازدید جمعی از خانواده های جانباختگان حادثه متروپل آبادان با معاون اول رییس جمهور گفت و گو کردند و مخبر ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده های داغدار تاکید کرد که با تمام مقصران این حادثه دلخراش بدون هیچ اغماضی و به طور قاطع برخورد خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین دستورات لازم برای رسیدگی به خانواده جانباختگان حادثه متروپل آبادان را صادر کرد.

پس از این بازدید، مخبر در مرکز فرماندهی عملیات پاسخ به بحران حضور یافت و مسئولان ذیربط گزارشی از اقدامات انجام شده، نحوه امدادرسانی به مصدومان در روزهای گذشته، عملیات آوار برداری و خاکبرداری، اقدامات در راستای تسریع عملیات جست و جو، مشکلات و برخی نیازمندی ها برای پیشرفت عملیات آواربرداری را ارایه کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر از تداوم عملیات امدادرسانی و آواربرداری در محل حادثه ریزش ساختمان متروپل در شهرستان آبادان به صورت شبانه‌روزی خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به این که محیط امدادرسانی با خطر ریزش ساختمان مواجه است، گفت: عملیات جست و جو، نجات و آواربرداری به صورت شبانه روزی در حال انجام است و هم ‌اکنون نیروهای امدادی ۲ پیکر دیگر را هم رها سازی کردند.

بر اساس اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، وی افزود: تلاش می شود تا با حفظ سرعت در امدادرسانی نکات ایمنی نیز در دستور کار قرار گیرد تا امدادرسانی بدون آسیب صورت گیرد. در این عرصه تمامی ارگان ها و مجموعه ها در حال همکاری هستند و در زمینه تجهیزات و ادوات کمبودی وجود ندارد و عملیات با مدیریت وزیر کشور به خوبی پیش می رود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که اولویت اول هلال احمر جست و جو و نجات است، ادامه داد: در کنار مردم و شهروندان هستیم تا عملیات جست و جو و نجات به صورت کامل صورت گیرد؛ اما باید توجه داشت که با ماموریتی سخت و پیچیده مواجه هستیم.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31706

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار