پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 2:45 ق.ظ

استاندار خوزستان: متروپل از تبعات روابط ناسالم و نبود نظارت است

 

خوزستان”عطرکارون” استاندار خوزستان با اشاره به عوامل تاثیرگذار در ریزش ساختمان متروپل گفت: متاسفانه طی سال‌های ۹۴ تا ۹۹ در شهر آبادان روابط ناسالمی را شاهد بودیم که حادثه متروپل نمونه‌ای از تبعات این روابط ناسالم و نبود نظارت‌ها است.

به گزارش خبرگزاری عطرکارون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان صادق خلیلیان روز شنبه در حاشیه عیادت یکی از مصدومان حادثه متروپل در بیمارستان گلستان اهواز اظهارداشت: امیدواریم حادثه متروپل درس عبرتی باشد تا ساختمان‌‎ها از نظر ضوابط فنی تحت نظر قرار گیرند و دیگر شاهد رقم خوردن چنین حوادثی که جان هموطنان را به خطر می‌اندازند، نباشیم.

وی بر لزوم برطرف کردن ضعف موجود در نظارت‌ بر ساخت و سازها تاکید کرد و افزود: ضعف نظارت و روابط ناسالم پشت پرده برخی ساخت و سازها بوده است.

استاندار خوزستان گفت: حادثه ریزش ساختمان متروپل ۳۷ مصدوم برجا گذاشت که اکثر مصدومان این حادثه به صورت سرپایی یا در بیمارستان مراحل درمان را به اتمام رساندند و ترخیص شدند.

وی افزود: در حال حاضر سه مصدوم آسیب دیده این حادثه در بیمارستان بستری هستند که یک مورد در بیمارستان آبادان و ۲ مورد دیگر در بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و گلستان اهواز بستری هستند.

خلیلیان اظهارداشت: خانم بستری در بیمارستان گلستان به علت جراحات ناشی از حادثه در حال درمان است که ضرورت داشت رسیدگی و سرکشی از وی انجام شود.

وی افزود: خوشبختانه روند درمان خوب است اما برای بهبودی کامل نیازمند زمان هستند؛ روند درمانی به صورت ویژه ادامه پیدا خواهد کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به بستری مصدوم دیگری در بیمارستان امام خمینی (ره) بیان کرد: این بیمار براساس پیگیری‌های صورت گرفته نیاز به درمان و جراحی تکمیلی دارد که در حال انجام است.

بخشی از ساختمان دوقلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد جاری ریزش کرد.

تاکنون اجساد ۳۷ نفر از زیر آوار این برج ۱۱ طبقه خارج شده است.

با گذشت چندین روز از وقوع این حادثه عملیات آواربرداری با بسیج امکانات و تجهیزات و نیز حضور شبانه روزی ماموران امدادی ادامه دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31870

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار