پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 9 تیر 1401 ساعت: 9:52 ب.ظ

توسعه گردشگری و بومگردی گام موثری در تحقق توسعه اشتغالزایی در مناطق روستایی شادگان

خوزستان"عطرکارون" بخشدار مرکزی شادگان ضمن بازدید و همراهی مدیر قرارگاه جهادی و مردمی شهید همت از روستا های بخش مرکزی شادگان بیان داشت : عمران و توسعه اشتغال روستایی شاخصه ای از فعالیت جهادی محسوب می شود...

خوزستان”عطرکارون” به گزارش روابط عمومی ‌قرارگاه جهادی شهید حاج ابراهیم همت ، مهندس کرطلایی با اشاره به کارکردهای اصلی قرارگاه های جهادی در محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی خاطرنشان کرد: با توسعه اشتغالزایی و عمران روستایی می‌توان از مهاجرت‌های ناخواسته که متأسفانه در سال‌های اخیر به علت تداوم خشکسالی شدت‌یافته جلوگیری کرد، اگر روند توسعه عمرانی و اشتغال زایی در مناطق محروم تداوم یابد قطعاً انگیزه بیشتری برای ماندگاری در روستاها پیدا می‌کنند.


در این بازدید حمید رضا اکبری مدیر قرارگاه جهادی شهید همت گفت: باید از همه ظرفیت‌های جهادی برای توسعه اشتغال زایی روستایی استفاده کنیم.

اکبری در ادامه گفت : مدیران شهرستانی و جریانات جهادی می‌بایست براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در این زمینه موجود می باشد به شناسایی نقاط قوت و ظرفیت‌های بکر و دست‌نخورده توسعه روستایی بپردازند.

وی همچنین ادامه بیان داشت : ظرفیت‌های مناسبی در زمینه توسعه گردشگری و بومگردی روستایی در شهرستان شادگان وجود دارد که باید به کار گرفته شود.

مدیرقرارگاه جهادی شهید همت با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های بوم‌گردی می‌تواند به توسعه روستایی موثر و سازنده برسیم

اکبری گفت: مدیران جهادی میراث فرهنگی وگردشگری استان خوزستان این آمادگی را دارند که پیرو تحقق شعار سال مقام معظم رهبری در حوزه گردشگری و بومگردی با شناسایی ظرفیت‌ها متقاضیان در راستای اجرای طرح‌های بوم‌گردی در این شادگان گام بردارند.

مدیر قرارگاه جهادی شهید همت در پایان افزود: اقدامات دولت و جریانات جهادی در کنار هم‌ توانسته اند غبار محرومیت را از چهره بسیاری از مناطق و روستاهای این شهرستان بزداید.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31855

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار