پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 5:10 ب.ظ

در راستای اجرای طرح های توسعه ای میادین در مناطق نفتخیز کشور با کاربست ۱۴ دکل شرکت ملی حفاری ایران حفاری ۷ حلقه چاه تکمیل و ۱۲ حلقه در دست اجرا است

خوزستان”عطر کارون” معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در راستای اجرای طرح های توسعه ای میادین نفتی در مناطق نفتخیز کشور، با کاربست ۱۴ دستگاه حفاری سنگین خشکی ناوگان این شرکت در ۱۵ ماه گذشته عملیات حفاری ۷ حلقه چاه تکمیل و ۱۴ حلقه ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مسعود افشار روز سه شنبه ( ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ) دراین باره گفت: این چاه ها در قالب پروژه های حفاری غیرکلید در دست و در چارچوب مشارکت با شرکت های بخش خصوصی در طرح توسعه ۲۸ مخزن در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در میدان های نفتی اهواز، مارون، لالی، سیاهمکان، سولابدر، بینک و… اجرا می شود.

وی افزود: همچنین در اجرای طرح های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران نیز ملی حفاری با شرکت های بخش خصوصی در میدان های سپهر و جفیر در موقعیت غرب کارون در حیطه فعالیت شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و میدان های آبان و پایدار غرب در استان ایلام با شرکت نفت مناطق مرکزی ایران همکاری و مشارکت دارد.

افشار اظهار کرد: شرکت های طرف قرارداد در این زمینه شامل : پتروگوهر فراساحل کیش، نفت و گاز پتروسینا آریا، موسسه دریا ساحل، پترو ایران، پژواک انرژی، توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) و کاریان کیش هستند و این در حالی است که همکاری با چند شرکت دیگر برای آغاز به کار در این حوزه در جریان می باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: در بخش پروژه های غیر کلید در دست هم اکنون دکل های حفاری ۳۲ / ۳۴ / ۳۸ / ۴۰/ ۹۳/ ۵۷/ ۹۴/ ۵۶/ ۶۵/ ۶۸/ ۸۱/ ۹۱/ ۳۵/ ۸۴ فتح ناوگان حفاری شرکت در مناطق پیش گفته استقرار و در چرخه عملیات می باشند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=31990

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار