پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 5:27 ب.ظ

اجرای فاز سوم طرح یاس “یاران آسیب ستیز” در سطح استان خوزستان

خوزستان”عطرکارون” مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از آغاز فاز سوم طرح یاس در سطح استان با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و هلال‌احمر خوزستان به منظور ارائه آموزش مواجهه با بحران و افزایش تاب‌آوری خبر داد.

جمال شیبه در مراسم افتتاحیه استقرار دختران طرح یاس (یاران آسیب ستیز) در خانه‌های هلال اظهار کرد: طرح یاس بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان هلال احمر و کمیته امداد در این استان با هدف پذیرش مسئولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی برای دختران تحت حمایت کمیته امداد برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، به نقل از کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، وی تصریح کرد: در این طرح آموزش های مورد نیاز در خصوص شیوه های مواجهه با بحران و بلایای طبیعی توسط حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان برای شرکت کنندگان ارائه داده می شود.

شیبه گفت: در این طرح افراد در خانه های هلال وارد چرخه و فرآیندی می شوند که در صورت بروز بحران می توانند در محله نخست خود، مرحله دوم خانواده و در مرحله سوم اعضای محله شان را از بحران نجات دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان افزود: در راستای اجرای این طرح در استان در این فاز، ۲۱۰ نفر از خواهران آموزش دیده به ازای هر خانه هلال پنج نفر، در ۴۲ خانه هلال مشغول فعالیت می شوند.

وی بابیان اینکه در فاز اول و دوم طرح یاس یک هزار و ۳۵۸ نفر از دختران تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) از آموزش‌های هلال‌احمر استان خوزستان بهره‌مند شده‌اند، خاطرنشان کرد: در فاز سوم نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از آموزش‌ها بهره‌مند و مشغول به فعالیت شوند.

شیبه ادامه داد: در طرح یاس با ارائه آموزش های اجتماع محور، فرد توان انجام کار مشارکتی و ارتقای عزت‌نفس را پیدا می کند و موجب ایجاد هماهنگی و افزایش تاب آوری، ایجاد انگیزه در زمینهٔ امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح در بعد اجتماعی می شود.

وی گفت: در طرح یاس نیروی انسانی، مدجویان کمیته امداد هستند که به عنوان مسئولان و رابطان خانه‌های هلال‌احمر در حاشیه شهرها، سازماندهی و آموزش همگانی، امدادی، اجرای طرح پیشگیرانه آسیب‌های اجتماعی و تشکیل تیم‌های مورد نیاز در زمان وقوع حوادث به کارگیری می‌شوند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار