پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 2:59 ق.ظ

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان : ضرورت برگزاری تورهای کتابخانه گردی مدارس/از هر ۳ شهروند یک‌نفر عضو کتابخانه های عمومی خوزستان است

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت : یکی از اساسی ترین ‌موضوعات مورد توجه ما در حوزه کودک ونوجوان به دلیل تنوع در نوع منابع چاپ و رنگ بندی عالی وذائقه کودک است .

خوزستان”عطر کارون” عباس حسین زاده در حاشیه نمایشگاه کتاب ، قرآن و محصولات قرآنی در گفتگویی اظهار کرد : از یک دهه گذشته توجه نهاد کتابخانه ها به حوزه کودک بسیار پررنگ شده بطوریکه در ساختار فیزیکی کتابخانه ها بخش کودک یکی از بخش های غیر قابل اغماض است و سالن مطالعه خواهران و برادران و بخش کودک و مرجع داریم.

حسین زاده ، با تاکید بر اینکه باید فرهنگ کتاب وکتابخوانی نهادینه شود ، افزود: یکی از سیاست های اصلی سند راهبردی ما توجه به حوزه کودک و نوجوان ذیل هدف کلان توسعه خدمات کتابخانه ای است و به این علت به حوزه کودک توجه شده اما اینکه چقدر به این هدف رسیدیم خود یک ‌مسئله است.

این مقام مسئول بیان کرد : تنها فضای فرهنگی در روستاها بعد از فضای آموزشی شاید کتابخانه ها باشد . از هر ۳ شهروند یک‌نفر عضو کتابخانه است اما در روستاها این آمار ۱۹ نفر می باشد بنابراین چند سال باید کار کنیم تا آمارعضویت کتابخانه در شهر تغییر کند .

وی افزود: قریب ۲۵۰ هزار دانش آموز در اهواز داریم اما فقط ۲۰ باب کتابخانه وجود دارد و تعداد کمی دانش آموزان یا معلمان به این فضای فرهنگی مراجعه می کنند.

حسین زاده تصریح کرد : جلسه ای با مدیر کل آموزش پرورش استان برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان داریم تا فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم. ‌

وی افزود:اگر آموزش پرورش کنار ما قرار گیرد یک‌ رویداد مهم فرهنگی را شاهد خواهیم بود . این نیاز مدارس است که در فواصل مختلف تورهای کتابخانه گردی را در برنامه های خود قرار دهند وامیدواریم اتفاقات خوبی دراین حوزه برای قشرکودک ونوجوان بیفتد .

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32088

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار