پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 16 تیر 1401 ساعت: 11:49 ق.ظ

طرح آبرسانی غدیر موجب افزایش سطح کیفی و کمی آب می‌شود

خوزستان”عطر کارون” سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی غدیر در شهرستان کرخه اظهار کرد: در پروژه آبرسانی غدیر، آب شرب مردم مرکز استان خوزستان و شهرهای آبادان، خرمشهر و دشت آزادگان تامین می‌شود.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم به عنوان متولی این امر از سال ۸۸ کار خود را آغاز کرده و در فازهای مختلف کار انجام شده است‌.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان گفت: اخیرا با توجه به تنش آبی رودخانه کرخه و مشکلات این حوزه، یک طرح جایگزین از دز برای تامین و کمک آب غدیر پیش بینی شده که انجام رو به پایان است.

وی ادامه داد: عبور لوله‌های آب از زیر رودخانه کرخه از طریق آبی که از رود دز آمده و اتصال به ورودی اصلی آب غدیر که در منطقه «ام الدبس» است بناست تا  به زودی به پایان برسد.

حسن شاهوار پور تصریح کرد: با انجام‌ این پروژه شاهد افزایش سطح کیفی و کمی آب خواهیم بود. این یکی از اقدامات خوبی است که نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال انجام آن هستند.

وی بیان کرد: امروز با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاون وزیر نیرو و دیگر متولیان امر برنامه زمان‌بندی اتمام کار مورد بررسی قرار گرفت و بناست تا روزهای آینده این اتفاق انجام شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32122

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار