پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 12 تیر 1401 ساعت: 1:39 ب.ظ

بیش از ۴۲۶ هزار خوزستانی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

 

مدیرکل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خوزستان از تحت پوشش نبودن۴۲۶ هزار و ۵۶۱ نفر از شهروندان این استان در هیچ کدام از بیمه‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، حسین سلاسل افزود: به منظور اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی و فرمایشات امامین انقلاب صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ راه اندازی شد.

مدیرکل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خوزستان بیان کرد: هم اکنون ۴۲۶ هزار و ۵۶۱ نفر در استان خوزستان فاقد بیمه هستند که ۳۳۲ و ۸۵۲ نفر از آن‌ها می‌توانند از خدمات این صندوق بهره‌مند شوند.

وی گفت: این صندوق تنها صندوق راه اندازی شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که در ابتدا به منظور ارائه خدمات به کشاورزان، روستاییان و عشایر کار خود را آغاز کرد.

مدیرکل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خوزستان در ادامه خاطرنشان کرد: این صندوق یکی از چهار صندوق زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در نقاط مختلف کشور به جامعه هدف خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه دو برابر حق بیمه جامعه هدف صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر از سوی دولت پرداخت می‌شود، عنوان کرد: پرداخت مستمری سالمندی یا پیری، مستمری از کارافتادگی و مستمری به بازماندگان از جمله خدمات پرداختی این صندوق است.

سلاسل در پایان تصریح کرد: روستاییان، عشایر، کشاورزان، ساکنین شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر، شاغلان حوزه صنایع دستی و هنر‌های سنتی، زنبورداران، بافندگان قالی، فرش، گلیم و جاجیم، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام پزشکی از جمله جامعه هدف صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32207

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار