پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 3:56 ب.ظ

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیر جنوب: سیاست ثابت مناطق نفت‌خیز جنوب حمایت از حرکت‌های علمی و پژوهشی است

خوزستان”عطر کارون” مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیر جنوب سیاست ثابت مناطق نفت‌خیز جنوب را حمایت از حرکت‌های علمی و پژوهشی دانست و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌های مهمی با مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری امضا کردیم و سطح ارتباط و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی نیز درحال افزایش است.

علیرضا دانشی با اشاره به برگزاری همایش علمی فرصت‌ها و چالش‌های خوزستان در تحقق شعار سال اظهار کرد: همایش‌های علمی برای تقویت تولید فکر و نهادینه‌سازی دانش در ایجاد نرم افزار اداره جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیر جنوب با بیان اینکه امروز نیاز جامعه ما به تولید دانش و تعیین‌کنندگی آن در ایجاد قدرت ملی و اقتصاد سازنده بیش از پیش احساس می‌شود اضافه کرد: یکی از مواردی که می‌تواند به این مهم بپردازد و گفتمان‌سازی کند، برگزاری همایش‌های علمی است.

وی سیاست ثابت مناطق نفت‌خیز جنوب را حمایت از حرکت‌های علمی و پژوهشی و تقویت نشست‌ها و محافلی دانست که حول کاربردی‌سازی دانش برای حل مسائل فعالیت می‌کنند و افزود: تا جایی که امکان داشته باشد این برنامه‌ها را حمایت می‌کنیم.

دانشی تصریح کرد: مناطق نفت‌خیز جنوب از طریق حوزه بسیج شهید تندگویان و اداره پژوهش و فناوری در برگزاری این حرکت علمی همکاری داشته است و تعدادی از کارشناسان مناطق در ارائه مقالات فنی و تخصصی  مشارکت جدی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه صنعت و دانشگاه بدون ارتباط با هم و پیوند عمیق و عالمانه، نمی‌توانند در شئون مختلف حیات جامعه اثرگذار باشند خاطر نشان کرد: علم نافع در ارتباط دوسویه دانشگاه و صنعت شکل می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیر جنوب ادامه داد: در همین راستا و با اتخاذ رویکردی جدید، مناطق نفت‌خیز جنوب در حوزه دانش و پژوهش، تفاهم‌نامه‌ها و قراردهای مهمی با مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری امضا کرده و البته سطح ارتباط و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی استان در حال افزایش است.

وی افزود: اعتقاد ما این است که برای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تقویت شعار سال، باید نیاز مناطق نفت‌خیز با توان دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان تقاطع پیدا کند و خروجی‌ِ مطلوبی برای توسعه استان خوزستان و صنعت نفت حاصل شود.

دانشی با بیان اینکه برای توسعه و پیشرفت خوزستان، باید نشست‌ها و همایش‌های نحبگانی متعدد برگزار شود، یادآور شد: به دلیل وسعت و اهمیت راهبردی استان خوزستان و ظرفیت‌های بی‌بدیلی که وجود دارد، مباحث و نقطه نظرات علمی همایش می‌تواند راهگشای مسئولان و متولیان اجرایی در تحقق شعار سال باشد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32449

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار