پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 11 تیر 1401 ساعت: 4:01 ق.ظ

بابادی: ما در استقلال خوزستان گنج پیدا نکرده‌ایم!

مدیرعامل استقلال خوزستان می‌گوید که کسر سه امتیاز از این تیم برخلاف واکنشی بوده که کمیته انضباطی در موضوعات مشترک از خود نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری عطر کارون به نقل از ورزش سه، استقلال خوزستان یکی از تیم‌هایی است که در تلاش است فصل بعد راهی لیگ برتر شود. کیوان بابادی، مدیر عامل باشگاه استقلال خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزش سه در مورد برنامه و اهداف این تیم برای فصل بعد گفت: ما برای برنامه‌مان را هدف گذاری کرده‌ایم و غیر از این به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم. زیرساخت‌ها و ساز و کار فراهم است تا بتوانیم تیم خوب و جوانی را برای صعود به لیگ برتر آماده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تیم او بودجه خوبی داشته و بازیکنان میلیاردی جذب خواهد کرد، پاسخ داد: در مورد استقلال خوزستان صحبت می‌کنید یا استقلال تهران؟ ما قطعا قرار است با قدرت زیاد در مسابقات حضور پیدا کنیم ولی قدرت در پول خلاصه نمی‌شود. قدرت در همیت و اراده است و ما این را مدنظر قرار داده‌ایم.

او ادامه داد: من جزو شفاف‌ترین مدیرعاملان فوتبال ایران هستم که حتما یک نسخه از قراردادها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم. در استقلال خوزستان هم اتفاق خاصی رخ نداده است. نه گنجی پیدا کرده‌ایم و نه دستمان در جیب دولت است. برخی از تیم‌ها قرارداد مربی و یک بازیکنشان به اندازه 2 فصل ماست.

بابادی درخصوص گزینه‌های هدایت این تیم پاسخ داد: آقایان اشکش، بختیاری‌زاده و پورموسوی گزینه‌های بومی ما بودند و چند گزینه غیر بومی نیز داشتیم و با آنها مذاکره کردیم و با کسی توافق نکردیم. تنها کسی که با او توافق اولیه داشتیم، آقای پورموسوی بود که بنا بر دلایلی امکان همکاری با ایشان رخ نداد. او به ما چیزی نگفتند و فقط یک خداحافظی اینستاگرامی داشتند.

او گفت: ولی اکنون هم اعضای هیئت‌مدیره و هم مدیریت باشگاه مصمم است تا آقای پورموسوی بازگشته و به کارشان ادامه دهند چون پرونده ایشان بسته نبود. از آنجایی که چون احتمال می‌دادیم به هر دلیلی نتوانیم ایشان را مجاب کنیم، مذاکراتمان را انجام دادیم. ولی چیزی به‌عنوان توافق با سرمربی جدید وجود ندارد و هر اتفاقی رخ دهد از طریق رسانه رسمی باشگاه اعلام می‌شود.

مدیرعامل استقلال خوزستان در مورد کسر سه امتیاز از این تیم نیز خاطرنشان کرد: من با ماهیت کار مخالف نیستم. باید این اتفاق رخ دهد که به‌راحتی هیچ باشگاهی به خودش اجازه ندهد که به فوتبال بی احترامی کند. در مورد علت اعزام نشدن تیم قبلا صحبت کرده‌ام اما درباره کسر سه امتیاز باید بگویم که در ماده 23 آیین نامه اجرایی مسابقات آمده است اگر تیمی به هر دلیلی مانع از برگزاری دیداری شود، با جرایمی روبه‌رو می‌شود.

او گفت: در این بند آمده است اگر بر فرض تیمی دو بازی پشت سر هم نیاید به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند و از این دست مسائل. اما در آیین نامه انضباطی چنین چیزی نیامده که اگر ما در دیداری حضور پیدا نکنیم، سه امتیاز کسر شود. چنانچه ما آیین نامه اجرایی و مقررات انضباطی را مدنظر بگیریم؛ وحدت رویه و اعلام آراء باید برای باشگاه‌ها و کمیته انضباطی ملاک قرار بگیرد.

بابادی در پایان اضافه کرد: در همین فصل شاهین بوشهر مقابل مس کرمان حاضر نشد، طبق قانون آن بازی سه بر صفر اعلام و تیم شاهین 50 میلیون تومان جریمه شد. ماشین سازی مقابل ما حاضر نشد و سه امتیاز را به ما دادند و تیم حریف نیز 60 میلیون تومان جریمه شد. در لیگ برتر هوادار مقابل صنعت نفت آبادان حاضر نشد و بازی سه بر صفر شد.

او ادامه داد: نمی‌شود که در یک فصل برای یک تخلف یک جور حکم بدهید و برای همان تخلف تیمی را با اشد مجازات جریمه کنید. من باز هم تأکید می‌کنم مخالف این برخورد نیستم اما باید قانونی و مکتوب در ابتدای فصل به همه باشگاه‌ها ابلاغ شود که ما بدانیم اگر در دیداری حاضر نشویم، چه جرایمی دارد. از آنجایی که باشگاه استقلال خوزستان در این موضوعات سوابق خوبی دارد، حتما کمیته استیناف با نگاهی مهربانانه و رحمت گرایانه به موضوع نگاه می‌کند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32474

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار