پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 13 تیر 1401 ساعت: 5:36 ب.ظ

تذکر سید کریم حسینی به دولت و وزرای جهادکشاورزی، آموزش و پرورش و بهداشت درمان

عدم کشت تابستانه/ وام های دریافت شده امهال و خسارت عدم کشت تابستانه پرداخت شود/ ابطال مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان/دفترچه درمانی بیماران کم خونی مزمن ثبت شود

 

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سیدکریم حسینی در تذکری به جهاد کشاورزی گفت : کشاورزان خوزستانی علاوه بر خسارت سیل سال 98، دو سال پیاپی خشکسالی و عدم کشت تابستانه داشتند که لازم است وام های دریافت شده امهال و خسارت عدم کشت تابستانه آنان به ویژه در حوزه رودخانه کارون و کرخه پرداخت شود.

حسینی به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت : هر چه سریعتر نسبت به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اقدام گردد.

وی همچنین با اشاره به ابطال مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان در هیات بررسی و تطبیق مصوبات با قانون طی تذکری گفت : لازم است دولت هرچه سریع تر نسبت به احقاق حقوق بازنشستگان اقدام فوری نماید.
وی در ادامه با تذکر به وزیر بهداشت و درمان بیان کرد: بیش از 7 سال است که دفترچه خدمات درمانی بیماران سیکل سل یا کم خونی مزمن از لیست بیماران خاص خارج گردیده است که اکثر این بیماران از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه هستند و قالباً نیاز به تعویض مفاصل دارند که خود نیازمند هزینه های هنگفت می باشد. همچنین خوزستان با دارا بودن 2 هزار و 200 بیمار تالاسمی، مقام دوم کشور را در این حوزه دارد اما آن ها از سهمیه استخدامی محروم بوده و حتی گواهینامه رانندگی این عزیزان 2 ساله تعویض می شود که این تبعیض به این بیماران است.

نماینده مردم با اشاره به عدم بروزرسانی طرح هادی روستایی ، خاطرنشان کرد: سرشماری عمومی نیز از سال 95 تاکنون اجرا نشده که این موضوع در تخصیص سرانه ها و اعتبارات تاثیرگذار بوده است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32517

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار