پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 6:24 ق.ظ

شهردار آستانه اشرفیه : جشنواره استانی کاغذ با برنامه های مختلف فرهنگی به منظور تشویق به کاهش تولید زباله و تفکیک زباله تر و خشک برگزارشد

گزارش پایگاه خبری عطر کارون به نقل از گیل فام، علی مقصودی شهردار آستانه اشرفیه در این جشنواره ضمن تقدیر و تشکر ازمجموعه عوامل دراجرای این برنامه گفت :از دغدغه های مهم شورای اسلامی موضوع پسماند می باشد واز آنجایی که شهرداری مجری برنامه ها و سیاست گذاری شورا می باشد دراین راستا با هدف تشویق به کاهش تولید زباله و تفکیک زباله تر و خشک این جشنواره دراین شهرستان با برنامه های متنوع فرهنگی و زیستی محیطی برگزار شد .

وی افزود : هدف از برگزاری این جشنواره تحقق شعار «شهرما خانه ما است» یعنی زیستن درشهر و نظافت آن همچون زیستن درمنزل و پاکیزگی اش باید باشد که تک تک افراد باید به این باور مهم برسند که خود درمنزل ضمن کاهش تولید زباله ، با تفکیک زباله ترو‌خشک در نظافت شهر نقش مهمی را دارند.

شهردار آستانه‌ اشرفیه از نقش سمن های فعال زیستی محیطی استان گیلان دراجرای این جشنواره گفت و افزود؛ در نشست های با مدیریت پسماند شهرداری و جمعی از فعالان زیست محیطی درنظر گرفته شد که این جشنواره که برای اولین بار در استان گیلان ؛شهرستان آستانه اشرفیه با خرید زباله های کاغذی و دریافت کتاب هاو کاغذهای باطله از ورود زباله به طبیعت جلوگیری کرده و از این کتاب های درچرخه بازیافت تولیدات خوبی داشته باشیم .

گفتنی است دراین جشنواره بیش از ۲ تن زباله کاغذی از سوی شرکت کنندگان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان خریداری شد و خریدان در قرعه کشی نیز شرکت داده شدند.

این جشنواره با اجرای برنامه های فرهنگی ، گروه موسیقی و اجرای آهنگ ویژه کودکان همچنین برپایی غرفه های از سوی سمن های فعال زیست محیطی چون هنرنمایی با بازیافتی ها ، نقاشی روی سفال ، بازی های فکری و فرهنگی و ….همراه بود .

در پایان از خریدان و شرکت کننده در مسابقه و نقاشی بصورت قرعه کشی تقدیر شد .

هما اکبری

                   

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32596

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار