پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 10:40 ق.ظ

شهید چمران باید الگوی دانشگاه‌ها شود/ اساتید دانشگاه برای مسائل خوزستان کمک کنند

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: دانشگاه تمدن ساز و مسأله محور باید الگوی مانند شهید چمران داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، عبدالرضا سیفی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در نشست «دانشگاه چمران ساز» در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اظهار داشت: شهید چمران انسانی کامل و وارسته بود که در مکتب اسلام رشد و پرورش یافته بود.

وی در این مراسم که با حضور رئیس و اساتید دانشگاه به مناسبت هفته بسیج اساتید برگزار شد، افزود: شهید چمران مراتب بالای علمی را در بهترین دانشگاه‌های دنیا طی کرده بود ولی وقتی انقلاب اسلامی نیاز داشت، دانش و جان خود را برای اسلام به میدان آورد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهار داشت: شهید چمران انسان عاشق با روحیات لطیف بود و در عین حال مبارزی مکتبی و انسانی خود ساخته و ذوب در اسلام بود.

وی با اشاره به تلاش و مجاهدت شهید چمران در گستره جهان اسلام بیان داشت: شهید چمران مرز و حد جغرافیایی نمی شناخت هر کجا اسلام نیاز داشت حضور پیدا می کرد و در شکل گیری جبهه مقاومت نقش کلیدی داشتند.

این مقام مسئول با اشاره به نقش بسیج اساتید در توسعه ارزش‌های انقلاب اسلامی تاکید کرد: نامگذاری هفته بسیج اساتید به مناسبت سالروز شهادت این عارف و دانشمند فرصت مغتنمی است که مسیر و نقشه راهی برای دانشگاه ها در این مسیر تدوین شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه در انقلاب اسلامی باید چمران ساز باشد و به تعبیر امام خامنه‌ای محصول و خروجی دانشگاه به قاعده باید چمران ساز باشد . شهید چمران می توانست در بهترین دانشگاه آمریکا در رفاه و کار علمی تنها بماند ولی آنجا که انقلاب نیاز داشت مخلصانه به میدان نبرد شتافت.

سیفی ادامه داد: شهید چمران یک الگوی کامل برای دانشگاه‌ها است و باید خصوصیات مکتب چمران در دانشگاه تدریس شود.

معاون استاندار خوزستان در ادامه به نقش اساتید و دانشجویان در تمدن سازی گفت : همه باید نقش خود را در نقشه تمدنی درک کنیم و برای آن ایده و طرح داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت کشاورزی در استقلال غذایی افزود: دانشگاه کشاورزی خوزستان قدمت دیرینه و نقش مهمی در تحولات کشاورزی دارد و امکانات و ظرفیت های انسانی این مرکز آموزش عالی باید در تحولات استان بکار گرفته شود. نقش این دانشگاه در طرح های مهم کشاورزی و دامی مثل طرح 550هزار هکتار مقام معظم رهبری باید برجسته شود.

سیفی با اشاره به مسأله محوری دانشگاه گفت: سرپرست جدید دانشگاه انسان دانشمند و متشخصی است و باید با هدایت ایشان مسائل مهم کشاورزی استخراج و با همکاری دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32729

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار