پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 1:24 ق.ظ

کشف ۲۵۳ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در مناطق پنج گانه شرکت توزیع برق اهواز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: تعداد ۲۵۳ دستگاه رمز ارز غیرمجاز طی یک ماه اخیردر مناطق پنج گانه توزیع برق اهواز کشف و جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، عبدالحمیدعباس شیاری سه شنبه در گفت وگویی اظهار داشت: با اشاره به ضرورت جمع آوری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز بیان کرد: ۱۶ دستگاه از این تعداد ماینر در شهرستان حمیدیه ، چهار دستگاه در شهرستان کارون و تعداد ۲۳۳ عدد در شهرستان اهواز کشف و جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه هر دستگاه ماینر معادل ۲.۵ کیلووات برق مصرف می کند اظهار داشت: با در نظر گرفتن سقف مصرف مشترکان اهوازی در فصل تابستان ، میزان انرژی برق صرفه جویی شده ناشی از جمع آوری دستگاه های ماینر در اهواز معادل مصرف برق ۲هزارو ۵۰۰ خانوار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطر نشان کرد : شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق ” اپلیکیشن برق من ” ، ” سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat ” و یا شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32711

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار