پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 8:56 ق.ظ

مدیر کل تعزیرات حکومتی در نشست اصناف: اتحادیه ها بازرسی های خود را بیشتر کنند

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان، نعمت الله بیرانوندی مدیر کل تعزیرات حکومتی گفت : بحث کنترل بازار مسلمین با دیگر بازارها متفاوت هست .

وی که در نشست اصناف شرکت کرده بوده با اشاره به سابقه تاریخی تجارت به داستان برخورد امام صادق علیه السلام با تجاری که اقدام به اخذ سود صد درصدی کرده بودند اشاره نمود و گفت : سود هم مبنای خاص خودش را دارد .

مدیر کل تعزیرات حکومتی خوزستان تصریح کرد : مبنای اقتصاد ، داد و ستد و رفع حوایج مردم بازار است .

بیرانوندی در این نشست که مسئولین اتحادیه ها حضور داشتند افزود : بازار مسلمین را نباید تنها با جریمه و مجازات کنترل کرد بلکه خود اصناف بایستی با اتکای به مبانی عمیق دین مبین اسلام انصاف و عدالت و مردمداری را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند و هر جا ضرورت اقتضا کند دستگاه های حاکمیتی نیز با متخلفین متجری برخورد قانونی لازم را خواهند کرد .

دبیر کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات در ادامه گفت : هر دولتی ناگریز است برای تنظیم بازار خود مقرراتی وضع نمائید و چه بسا برخی از این مقررات مقطعی باشد مثل ایام عید نوروز و ماه رمضان و ….

بیرانوندی در ادامه با توجه به مصوبات سران سه قوه و تنفیذ آن از سوی رهبری گفت :  گرانفروشی، کم فروشی، تقلب در کسب، احتکار، عدم درج قیمت، اخفا و امتنا از عرضه کالا، عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و عدم اعلام موجودی در صورت محکومیت مشمول اعتراض در  دیگرمرجع قضایی نیستند .

مدیر کل تعزیرات خوزستان افزود :  از انجائیکه که اتحادیه ها دسترسی بهتری به زیر مجموعه های خود دارند بهتر میتوانند نکات مورد نظر و قانونی را به آنان ابلاغ کنند و همکاران بنده آمادگی کامل جهت برگزاری دوره های آموزشی و پیشگیرانه را دارند .

بیرانوندی در پایان با مقایسه آماری گزارشات ارسالی از سوی بازرسان اتاق اصناف در سال گذشته و سه ماهه اول امسال و همچنین اشاره به مصوبه سران قواه و تقدیر و تشکر از دستگاههای نظارتی خاطر نشان کرد : من بعد تماس تلفنی بمنظور تسریع در رسیدگی به پرونده ها این اختیار به شعب تعزیرات حکومتی داده شده که اظهارات متهمین را با استفاده از وسایل ارتباطی مانند تلفن و پیامک دریافت نمایند لذا از واحدهای صنفی انتظار میرود بمحض احضار در شعب حاضر شوند و پاسخگو باشند در غیر اینصورت به تماس تلفنی اکتفا خواهد شد و رسیدگی بعمل خواهد آمد

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32865

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار