پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 6:37 ق.ظ

سفر بی سر و صدای آقای وزیر به شوشتر

 

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سید عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی بدون اطلاع قبلی وارد شوشتر شد و از سازهای آبی تاریخی این شهر که ثبت جهانی شده است بازدید کرد.

عزت اله ضرغامی در پایان این بازدید کوتاه که برخی از دوستداران میراث فرهنگی باستانی، وی را همراهی میکردند گفت؛
مجموعه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر، نمونه‌ای بی‌همتای استفاده بهینه از آب در دوران‌های کهن و از شاهکارهای مهندسی جهان به حساب می‌آید.
یک شاهکار استثنایی که افتخار تمدن بشری است. این سازه‌های آبی مجموعه به هم پیوسته‌ای از پل‌ها، آبشارها، آسیاب‌ها، بندها و تونل‌های بزرگ هستند؛ که به‌طور پیوسته کار می‌کنند،
اثری بی نظیر از دوران هخامنشیان تا ساسانیان.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگی و صنادیع دستی افزود این مجموعه‌ از آثار باستانی با عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر- سال۱۳۸۸ثبت فهرست جهانی یونسکو شده‌اند و هر یک به تنهایی می‌توانند یک جاذبه گردشگری به حساب بیایند.
که متاسفانه ‌فرسایش و رانش زمین در دیواره‌ی ضلع غربی نگران کننده است که برای حفظ این بنای تاریخی ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم که آخرین مراحل مناقصه و انتخاب پیمانکار را می‌گذراند.

سفر بی سروصدای وزیر به شوشتر مانع از بهره برداری تبلیغات برخی مسئولین به نفع خود شد که این حرکت زیبای سید عزت اله ضرغامی قابل تحسین است

هرچند ضرغامی از بودجه ۸۰ میلیاردتومانی مرمت ضلع غربی سازه های آبی تاریخی شوشتر خبر داد اما در اسناد مناقصه تنها مبلغ ۲۸میلیارد تومان به چشم میخورد.

✍️ *رضاحسین زاده ترکالکی*

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32972

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار