پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 12:12 ق.ظ

سید کریم حسینی : گرد و غبار به زندگی مردم و صنایع آسیب زده اند / تا زمانی که این غبار به تهران نرسیده بود فعالیت جدی صورت نگرفت

نماینده مردم اهواز ، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه تلویزیونی مثبت سلامت به سوالات مطرح شده در خصوص گرد و غبار در خوزستان و سایر استانها پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سید کریم حسینی در این برنامه زنده که از شبکه سلامت پخش می شد گفت : طی ده سال گذشته گرد و غبارها شدت به زندگی مردم و صنایع آسیب فراوانی وارد کرده اند به طوری که دولت در سال ۹۶_۱۳۹۵ مجبور به واکنش نسبت به کانون های گرد و غبار مخصوصاً در داخل کشور شد.

نماینده مردم اهواز ، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در آن زمان هشدار دادیم که چنانچه به این موضوع رسیدگی نشود و اقدامی صورت نگیرد قطعاً این گرد و غبار ها کل کشور را درگیر خود خواهند کرد .

وی ادامه داد: ما در مجلس شورای اسلامی هم در نطق ها و هم در تذکرات و حتی در نشست های خودمان با وزرا و مسئولان به ویژه معاونت ریاست جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست این تذکرات را به شکل جدی مطرح کردیم اما متأسفانه تا زمانی که این غبار به تهران نرسیده بود فعالیت جدی صورت نگرفت .

نماینده مردم اهواز ، باوی ، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود : اکنون نیز اگر به شکل جدی با کانون های خارجی و هفت کانون شناسایی شده در اطراف اهواز رسیدگی نشود و برنامه ریزی ویژه ای صورت نپذیرد ، قطعاً این کانون ها نیز با کوچک ترین وزش بادی فعال شده و با توجه به نزدیکی مسافت با سایر استان ها می توانند مشکل آفرین شوند.

حسینی در پایان گفت: چنانچه حق آبه خوزستان توسط وزارت نیرو داده شود بهترین راهکار برای مهار گرد و غبارهای ناشی از کانون های داخلی خواهد بود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=32903

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار