پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 1:12 ق.ظ

تعلل و عدم کاردانی پیمانکار باعث قطع آب یک شهر 10,000نفری بمدت 11 ساعت شد

 

خوزستان”عطر کارون” هرچند عرف و رسم است که هنگام قطع آب شبکه ای حتی در یک روستا کوچک-۲۴ساعت قبل اطلاع رسانی شود تا مردم بتوانند آبگیری لازم را انجام دهند.

روز یکشنبه ساعت ۸ صبح بدون اطلاع قبلی آب شرب شهر ترکالکی قطع و تا ساعت ۱۹/۳۰دقیقه شهروندان در برزخ بی آبی همراه با گرمای سوزان تابستان در انتظار ماندند.

طی یک بررسی میدانی و گفتگو با مسئولین، حکایت از این قرار بود که فردی بنام دیلمی بعنوان پیمانکار بدون اخذمجوز از رئیس اداره آبفای شهرستان گتوند اقدام به قطع آب نموده و ظاهرٵ پیمانکار طبق توافق با آقای قنبری مسئول آب ترکالکی مبنی بر عملیات حذف و نصب لوله یک و نیم متری به شبکه آبرسانی، بمدت یک ساعت و نیم بصورت شفاهی مجوز گرفته بود.

با حضور میدانی در محل و بررسی عملیات حذف و نصب لوله یک و نیم متری-
به قطر 6 اینچ متوجه شده ایم که تعلل و ناکاردانی تیم عملیات پیمانکار در جابجایی خط انتقال(لوله جدید جایگزین لوله قدیم) موجب ائتلاف وقت و بروز مشکلات برای شهروندان ترکالکی شده است.

در آخر بدون هیچ دستاوردی در حذف و نصب لوله 6اینچ انتقال شبکه آب شرب ، تازه پیمانکار متوجه شده که برای بستن والـف بر خط قدیم-واشر و پیچ و مهره همراه ندارد که قاصدی در ساعت 18 عزم گتوند نمود برای تهیه این اقلام ساده- با رسیدن واشر و پیچ و مهره فعلا بصورت موقت همان خط قدیم فعال و آب شهری وصل خواهد شد.
و در روزهای آتی شهروندان ترکالکی یکبار دیگر- باید این سختی را تحمل نمایند. تا خط جدید جایگزین خط جدید گردد.

هرچند برخی از همشهریان که به پیمانکار معترض شده اند، آقای دیلمی آنان را با نام پلیس و کلانتری تهدید نموده، شاید هم نمیداند مقام معظم رهبری فرمود پلیس ملجٵ و پناهگاه مردم است.

هرچند طبق گفته رئیس آبفای شهرستان گتوند پیمانکار و مسئول آب شهر ترکالکی به حراست و معاونت بهره برداری معرفی و برخورد اداری خوآهد شد.

انتظار میرود ترک فعل پیمانکار، و مسببین قطع 11 ساعته آب یک شهر آنهم در فصل تابستان در شورای تامین شهرستان گتوند مورد بررسی و جریمه قرار گیرد تا حرمت همشهریان عزیز در شهر ترکالکی توسط هیچ فردی مورد تعرض قرار نگیرد.

✍️ رضاحسین زاده ترکالکی

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار