پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 10:47 ق.ظ

فرمانده سپاه لرستان؛ ضرورت تشکیل سطوح ۵ گانه گروههای جهادی /۳۸ محله آسیب پذیر در لرستان شناسایی شده است

سردار کشکولی بر ضرورت تشکیل ۵ سطح گروه جهادی شامل محله ای، شهرستانی، استان، منطقه و کشور تاکید کرد و گفت: در سطح محلات، شهرستان و استان، گروههای جهادی زیاد است اما در سطوح بزرگ‌تر، گروه خود اتکا و تخصصی جهادی کمتر است.

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، با اشاره به تشکیل جلسه کارگروهها با مسئولین و مشخص شدن خروجی آن، بر ضرورت تشکیل ۵ سطح گروه جهادی شامل محله ای، شهرستانی، استان، منطقه و کشور تاکید کرد و گفت: در ساخت قرارگاه جهادی شهرستانی و استانی فعلاً در اولویت نیست چرا که سبب بازماندن از کار گروه جهادی می شود.

وی بیان کرد: حضور فعالیت بانوان در فضای مجازی، مهارت‌آموزی و کلاس‌های آموزشی در سطح روستاها جهت توانمندسازی جوانان، فعالیت‌های تربیتی،اجتماعی، فرهنگی، پزشکی و برخی فعالیت‌های کشاورزی می‌تواند موثر باشد.

سردار کشکولی خاطر نشان کرد: در زمینه شناخت فرصت‌ها و ضریب نفوذ دانش کشاورزی در سطح روستا‌ها کار سخت است اما باید انجام شود.
فرمانده سپاه لرستان، با اشاره به ضرورت امید آفرینی عنوان کرد: شبکه های معاند با تهاجم به زیرساخت‌ها فراخوان می‌دهند ولی تعداد کمی از مردم در این زمینه پیش قدم می‌شود که این نشان می دهد که تلاش همه شما موثر است.

وی گفت: ما باید روایت را به خوبی انتقال دهیم که اگر دشمن در این زمینه جلوتر از ما باشد، ما در تبیین، روشنگری و بصیرت افزایی زود وارد عمل شویم و شفاف‌سازی کنیم.

سردار کشکولی ادامه داد: در این مدتی که بسیج سازندگی بر روی آب شرب و کشاورزی تمرکز دارد، تقاضا بالا می‌رود اما باید اولویت‌بندی کنیم و باید برنامه‌ها متوازن و عدالت محور باشد.

فرمانده سپاه لرستان خاطر نشان کرد: گروه جهادی و تخصصی که ظرفیت دارد در سطح استان و کشوری فعالیت کند، در لرستان موجود است که می‌شود از دل این گروه جهادی، یک تیم فرامنطقه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۳۸ محله آسیب پذیر در استان شناسایی شده که ۱۰ مورد آن در خرم‌آباد است، افزود: گروه های جهادی می توانند در راستای منظر شهری و توانمندسازی در این محلات فعالیت کنند و اگر بخواهند اشتغال جایگزین معرفی کنند، آنها را حمایت خواهیم کرد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار