پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 1:11 ق.ظ

طرح توانمندسازی و تحول محلات کم‌برخورد در استان خوزستان اجرایی شد

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، سید علی جزایری در گفت‌وگویی با اشاره به طرح توانمندسازی و تحول محلات کم‌برخورد، اظهار داشت: طرح توانمندسازی و تحول محلات کم‌برخورد با دو هزار و بیست محله در کل کشور که چهار نهاد از جمله بهزیستی، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام و هلال احمر در کشور است که در این باره ستادی در وزارت کشور تشکیل شده و نیز مجموعه‌هایی که مربوط به همین موضوع هستند جمع شده‌اند.

وی به جزییات این طرح اشاره کرد، افزود: هدف از این اقدام مناطق  محروم و کم‌برخورد در حوزه‌های زیرساختی، خدمات رفاعی، اجتماعی و فرهنگی متحول کنند، هر کدام این نهادها برای خودشان قرارگاه زده‌اند که در استان خوزستان 10 سهمیه محله، سهمیه ستاد اجرایی فرمان امام استانی در هشت شهرستان از جمله آبادان، مسجدسلیمان، رامهرمز، بندرامام، کارون، اهواز، حمیدیه و شوش است.

وی به شیوه اجرایی قرارگاه در استان خوزستان اشاره و بیان کرد: شیوه کار به این گونه است که از جوانان و اهالی همان محله استفاده و یک نفر را مسئول و تشکیلاتی تشکیل می‌شود؛ که به نام خانه احسان نامگذاری می‌شود.

مسئول خانه‌های احسان استان خوزستان در ادامه با بیان اینکه 6 ماه است که کارهای مختلفی انجام شده، گفت: از جمله اقدامات تعمیر و بازسازی مسکن، کارهای فرهنگی، استعدادیایی نوجوانان تحت عنوان لیگ فوتبال، اطعام غدیر، پیگیری و برگزاری جلسات با موضوع مباحث زیرساختی با حضور  “آقامحمدی در وزارت کشور، جانشین وزیر کشور” در استانداری خوزستان، پیگیر و اجرا طرحی هستیم با عنوان نظام مسائل اجتماعی و فرهنگی  زیرساختی محلات که استارت آن زده شده است همچنین راه‌اندازی تشکیلات این محلات  که برای هر کدام از این محلات مسئولی تعیین شده است و نیز برگزاری جشن‌ و اعیاد مختلف از جمله اقدامات بوده است.

وی در ادامه اقدامات انجام شده، افزود: از دیگر خدمات مهارت‌افزایی، رصد و ثبت نام محرومین و بیمه در مناطق مربوطه پیگیری شده است.

جزایری با بیان اینکه  پالش مسائل هر محله در دستور کار است تا نیاز اصلی آن محله شناسایی شود گفت: از جمله مسائل مهمی که در دستور کار ما است که ممکن است به هر کدام از این موارد در محلات مورد نظر از قبیل اشتغال‌زایی، اعتیاد، ازدواج و زنان بی‌سرپرست نیاز باشد پرداخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در ایام غدیرخم پنج اقدام مدنظر ما است، گفت: اطعام علوی، حمایت از اشتغال خانگی، تعمیر و بازسازی منازل مسکونی، تعمیر و بازسازی مدارس و در صورت نیاز احیای مدارس در محله و همچنین کمک به آزادسازی زندان در دستور کار است که طبق نیاز محله مربوطه انجام و اجرا شود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33434

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار