پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:44 ق.ظ

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان؛ برای ایجاد فرهنگ حجاب در جامعه به باورهای قوی در بین جوانان نیازمندیم

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، مریم مراداسکندری در ابتدا با اشاره به سخنان رهبری بیان کرد: در سال ۹۱ مقام معظم رهبری بحث الگوی سوم زن را مطرح کردند. پیش از آن هم ایشان و امام خمینی رحمه الله علیه در میان بیانات‌شان از الگو بودن زن مسلمان و حضرت زهرای مرضیه سخن به میان آوردند...

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، مریم مراداسکندری در ابتدا با اشاره به سخنان رهبری بیان کرد: در سال ۹۱ مقام معظم رهبری بحث الگوی سوم زن را مطرح کردند. پیش از آن هم ایشان و امام خمینی رحمه الله علیه در میان بیانات‌شان از الگو بودن زن مسلمان و حضرت زهرای مرضیه سخن به میان آوردند. اما اینکه الگوی سومی را بتوانیم با نه‌گفتن به شرق و غرب به جهان عرضه کنیم زمانی امکان‌پذیر است. که الگو های زن معرفی ، پاسداشت و شناخته شوند. ما در کنگره هفت هزار زن شهید، زنانی را داریم که هر یک از ویژگی های آن ها به حق گفتنی و شنیدنی است و می‌تواند خود الگو باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان افزود: حجاب نماد هویت اسلامی ، نماد زن مسلمان و موضوعی بسیار لطیف است که افرادی در سال ۱۳۱۴ در قیام مسجد گوهر شاد برای این موضوع جان خود را هدیه کردند

وی با بیان اینکه برای ایجاد فرهنگ حجاب در جامعه به باورهای قوی در بین جوانان نیازمندیم، افزود: باید به صورت جدی آسیب شناسی شود که چرا پس از گذشت چهل و سه سال از انقلاب اسلامی همچنان در حوزه حجاب با مشکلات مختلف مواجه هستیم.

مراداسکندری تاکیدکرد امروزه
ظرفیت‌های مردمی و تشکل های فرهنگی می‌تواند در ارتقای فرهنگ‌ عفاف و حجاب به میدان بیایند و د ر فضاى مجازى نقش آفرینى کنند ؛ تا از این طریق ســبک زندگى مردم را که به شــد ت تحت تاثیر فضاى مجازى وآموزش هاى غلط در حال تغییر است- اصلاح کنند.

مدیر کل امور بانوان استاندارى خوزستان اظهارکرد : ما باید تلاش کنیم از فرصت ها استفاد ه کنیم و بى توجهى و بى تفاوتى را کنار بگذاریم ، آموزش و ارایه اطلاعات صحیح و ایجاد فضاى ســالم در گفت وگو پیرامون عفاف و حجاب بسیار تاثیــر گذار خواهــد بود. به عنوان نمونه بــراى تقویت فرهنگ عفــاف و حجاب برگزارى جشــنواره هاى لباس براى اقشار مختلف د ر سنین هاى متفاوت بسیار مهم هست، اما صاحب نظران و کارشناسان این حوزه ؛ به جاى تشــویق در این گونه موارد بیشتر مورد نقد منفى قرار مى گیرند تا تشــویق و اصلاح موارد ، ضمن این که جشــنواره هاى پوشاک نیاز به بودجه و یا اسپانســر دارد که کمتر در این حوزه ســرمایه گذارى مى شود .

مراداسکندری ادامه داد موضوع آموزش مجازى در حوزه عفاف و حجاب بســیار مهم اســت و باید در بودجه ریزى ها براى توســعه امر به معروف ونهى از منکر و حوزه عفاف و حجاب هزینه کرد، از نســل جوان براى تدوین برنامه هاى آموزشــى، هنرى ،فرهنگى در حوزه تقویت فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت حیا در ابعاد مختلــف در جامعــه باید کمک گرفت.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33484

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار