پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 12:08 ق.ظ

روح الله جلیلی شهردار مسجدسلیمان در گفتگو با خبر روز: در بحث سگهای بلاصاحب گام‌های خوبی برداشته شده است / انتظار داریم بقیه ادارات متولی نیز پای کار بیایند

به گزارش پایگاه خبری عطر کارون، روح الله جلیلی شهردار مسجد سلیمان گفت: زاد و ولد، کوچ عشایر و هجوم سگ‌ها از روستاهای اطراف به شهر برای پیدا کردن غذا، عامل افزایش تعداد سگ‌ها در سطح شهر هستند که همین موضوع سبب مشکلاتی برای شهرداری شده است.

جلیلی اضافه کرد: در استان خوزستان تنها ۲ یا ۳ محل برای نگهداری سگهای بلاصاحب وجود داشت که ما در مجموعه شهرداری قرارداری را با پیمانکار منعقد کرده و پیمانکار محلی را برای نگهداری این سگ‌ها در نظر گرفته و برای اولین بار عملیات زنده گیری را شروع کردیم.

وی ادامه داد: در ابتدا با دارت بیهوشی اقدام به زنده گیری کرده که این کار به دلیل سختی های زیاد و سرعت پایین در انجام کار کنار گذاشته شد و در ادامه با خرید اسلحه مخصوص و آموزش پرسنل عملیات زنده گیری سگها در سطح شهر را ادامه دادیم.

شهردار مسجدسلیمان در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اقدامات دیگر اعضای کمیته ی اتلاف سگهای بلاصاحب که شامل اداره دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، اداره محیط زیست، نیروی انتظامی و . . . می باشد افزود: روزانه ۱۰ الی ۱۵ مورد زنده گیری در سطح شهرستان مسجد سلیمان در حال انجام است، گام خوبی در این راه توسط شهرداری برداشته شده است اما موضع دیگر ادارات در رابطه با سگهای ولگرد و بلاصاحب نسبت به شهرداری انتقادی بوده و درخواست مجموعه شهرداری مساعدت جدی در این امر می باشد.

روح الله جلیلی اضافه کرد: در رابطه با عقیم سازی، می بایست حداقل ۷۰ درصد از این سگ‌ها در کمتر از ۶ ماه عقیم سازی شوند وگرنه در دوره ی زاد و ولد بعدی تعدادشان ۴ الی ۵ برابر خواهد شد.

وی در پایان اذعان داشت: تنها عمل زنده گیری و نگهداری سگهای بلاصاحب ملاک ساماندهی نیست، زیرا می بایست غربالگری انجام شده، سگهای بیمار جدا و اتلاف گردد و مابقی نیز واکسیناسیون شده و عقیم سازی شوند تا از زاد و ولد و انتقال بیماری جلوگیری شود. درخواست ما از دیگر ادارات عضو شورای سلامت این است که به صورت جدی پای کار آمده و کمک حال شهرداری باشند.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33494

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار