پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 27 مرداد 1401 ساعت: 5:20 ق.ظ

تردد زائران عتبات عالیات به صورت کاروانی و انفردای از شلمچه امکان پذیر است

خوزستان"عطرکاورن"معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: تردد زائران عتبات عالیات به صورت کاروانی و انفردای از مرز شلمچه همچنان امکان پذیر است....

خوزستان”عطرکارون”به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ حکیم عبداللهی با تاکید بر اینکه زائران اربعین حسینی از هم‌اکنون مقدمات سفر را آغاز کنند، اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به سوگواری سرور و سالار شهیدان و راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، زائرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند در صورتی اجازه خروج از کشور خواهند داشت که از اعتبار گذرنامه حداقل ۶ ماه باقی مانده باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان افزود: ثبت نام در سامانه سماح و رعایت سایر شرایط ثبت نامی مندرج در آدرس Samah.haj.ir از دیگر الزامات برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین سال جاری است که نحوه و چگونگی پیش ثبت نام متعاقبا و به موقع از طریق کمیته اعزام اربعین (سازمان حج و زیارت) اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: از دیگر الزامات شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی تزریق ۲ دُز واکسن و همچنین برای کسانی که ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن آن‌ها گذشته باید دُز یادآور ترزیق کنند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیش بینی‌هایی که اندیشیده شده کنگره عظیم اربعین حسینی امسال خدمات مطلوب و بهتری برای رفاه حال زائران ابا عبدالله الحسین (ع) ارائه شود.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران عتبات عالیات در خوزستان هستند ولی مرز چذابه برای خروج بدون روادید نیست.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33753

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار