پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 12:13 ق.ظ

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گتوند با موضوع غدیر برگزار شد

خوزستان"عطرکارون"چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گتوند در سال 1401 همزمان با جلسات اخلاق مدیران و شورای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان برگزار شد....

خوزستان”عطرکارون”به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گتوند در سال 1401 همزمان با جلسات اخلاق مدیران و شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل اسدپور امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و دیگر مسئولان و اعضای شورا در محل مصلای نماز جمعه شهرستان گتوند برگزار شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان گتوند در این جلسه گفت: تنها موضوع مهم در هر کاری که بیش از دیگر اقدامات ضرورت دارد، بحث فرهنگ‌سازی است که اگر در هر کاری به آن توجه جدی صورت نگیرد، قطعا نمی‌تواند کارساز و موثر واقع شود.

حمید بهداروندی افزود: بحث ترویج و تبیین خطبه غدیر در جامعه، غدیر شناسی، امام شناسی، توجه به سیره حضرت علی(ع) و بسیاری مسائل دیگر از جمله مباحثی است که در زمینه فرهنگ‌سازی غدیر در جامعه مطرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در جامعه امروزی به بیانات رسول اکرم (ص) در واقعه غدیر عمل شود، قطعا مظلومیت‌های مسلمانان پایان یافته و با کنار زدن تفرقه‌های موجود، فرهنگ غدیر و شناخت اسلام فراگیر می‌شود، پس بر همه ما لازم است که با تمام توان خود در راستای ترویج فرهنگ غدیر در جامعه تلاش کنیم.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی گتوند نیز در این جلسه بیان کرد: در روز عرفه خداوند سفره غفران خود را برای تمام جامعه اسلامی و ایمانی گسترده می کند و روایت است از پیامبر اسلام (ص) هیچ روزی مانند روز عرفه خداوند بندگانش را از آتش جهنم نجات نمی دهد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل اسدپور ادامه داد: هر کس بخواهد، نشانه تقوا را در خود ببیند، به دل خود مراجعه کند و ببیند حب امام علی (ع) در دلش وجود دارد یا نه.

وی اضافه کرد: اگر کسی محبت امیرالمومنین (ع) را در دل داشت، می تواند با این سلوک به مقام قرب الهی برسد.محبت به تنهایی کفایت نمی کند، زمانی روشنایی حاصل می شود، که تمام اجزا در کنار هم قرار گیرند.

گفتنی است، در پایان مصوباتی درخصوص فرهنگ سازی غدیر و برگزاری برنامه های متنوع در روز عید غدیر به تصویب اعضا حاضر در جلسه رسید.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33727

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار