پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 18 مرداد 1401 ساعت: 11:46 ب.ظ

ضرورت فراهم سازی ساختار قرارگاه فضای مجازی

خوزستان"عطرکارون"نماینده ولی فقیه در خوزستان : افسران این جنگ نرم در پاسخ به شبهات، شایعات و حضور در فضای مجازی در خط مقدم باشند....

خوزستان”عطرکارون”حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی خوزستان با اشاره به اینکه ایجاد قرارگاه فضای مجازی دارای اهمیت روشن است، بیان کرد: باید در استان خوزستان بتوانیم قرارگاه فضای مجازی به معنای واقعی کلمه را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس مادامی که یک قرارگاه واحد تشکیل نشد به پیروزی نرسیدیم، افزود: در استان خوزستان نیز مادامی که در محور‌های مختلف قرارگاه واحد تشکیل نشود نتیجه نخواهیم گرفت.

امام جمعه اهواز گفت: در خصوص فضای مجازی نیز باید به دنبال این مساله برویم و با استفاده از همه ظرفیت‌ها یک قرارگاه واحدی تشکیل دهیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خوزستان گفت: طبیعتا هراسی در مسأله فضای مجازی است که راه غلبه بر این ترس معرفت بخشی است.

وی افزود: فهم و آگاهی راه غلبه بر این هراس می‌باشد و در گام دوم نیز ایجاد اعتماد در جامعه اسلامی ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد عنوان کرد: خداوند وقتی جامعه هدف خود را مشخص می‌کند، از طرفی همه ظرفیت‌های عالم را به میدان می‌آورد تا بنده اش بتواند به عالی‌ترین هدف [عبودیت]راه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه همه امکانات و ظرفیت‌های مادی و معنوی برای رسیدن به مقام عبودیت و بندگی است، ادامه داد: تشکیل نظام و حکومت مقدس اسلامی یکی از ظرفیت‌ها است که با استفاده از آن می‌خواهیم این مقام را در پیشگاه خداوند ارائه کنیم.

وی افزود: اگر توانستیم از ظرفیت‌های متعدد نظام اسلامی در این جهت برای رسیدن به آن هدف مقدس استفاده کنیم موفق بوده ایم.

امام جمعه اهواز اظهار داشت: نظام مقدس اسلامی برای این است که بستر زیرساخت‌های مردم را به سمت و سوی لقای الهی سوق دهیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خوزستان خاطرنشان کرد: فلسفه حکومت اسلامی این است که مردم را از جهنم دور کنیم و به سمت بهشت حرکت دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با بیان اینکه چرا در استان خوزستان باید شاهد برخی از ناهنجاری‌ها باشیم، بیان کرد: باید به سمت و سوی برویم که مردم را به معرفت و خدا نزدیک کنیم.

همچنین در این نشست پیرامون فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات و تشکیل قرارگاه فضای مجازی با هدف پای کار آوردن تمامی ظرفیت‌ها و ترسیم نقشه راه بحث و گفتگو صورت گرفت و به اهمیت انجام کار تحقیقاتی در کارگروه‌ها و سیاستگذاری در این نشست اشاره شد.

تولید محتوا، تعامل، ساماندهی و ارتباط با فعالان فضای مجازی از دیگر سرفصل‌های مطرح شده در نشست شورای فرهنگ عمومی خوزستان از سوی اعضای جلسه بود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33784

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار