پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 8:46 ق.ظ

شرجی، افزایش دما و احتمال وقوع گرد و خاک در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"نقشه‌های هواشناسی، افزایش رطوبت و دما‌های ۴۹ درجه و بیشتر در اولین روز از مرداد ماه را پیش بینی می‌کنند...

خوزستان”عطرکارون”مدیرکل هواشناسی استان گفت: در بررسی نقشه‌های پیش یابی، جریانات جنوب شرقی و مرطوب تا ظهر فردا شنبه یکم مرداد ماه، سبب افزایش رطوبت و وقوع شرجی و بعضا مه رقیق به ویژه در نوار ساحلی، مناطق جنوبی، مرکزی و غربی استان خواهند شد.

محمد سبزه زاری اظهار داشت: امروز و فردا با توجه به ضرایب بالای ناپایداری، احتمال وقوع رگبار‌های پراکنده و رعد و برق و تندباد‌های لحظه‌ای در استان (به ویژه در ارتفاعات) وجود دارد.

وی افزود: بالابودن ضرایب ناپایداری همچنین احتمال برخاستن گردو وخاک همرفتی برای امروزِ مناطق جنوبی و مرکزی را افزایش می‌دهد.

به گفته سبزه زاری؛ وزش باد‌ها از بعد از ظهر امروز تا روز یکشنبه در مناطق غربی، جنوبی، مرکزی و بخش‌هایی از شمال استان متوسط تا شدید خواهد بود و در این روز‌ها احتمال وقوع گرد و خاک در این مناطق وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان پیش بینی کرد: روز شنبه وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر در بیشتر نقاط استان دور از انتظار نباشد.

بیشترین و کم‌ترین دما‌های شبانه روز گذشته در استان به ترتیب در بستان با ۴۸.۴ و ایذه با ۲۶.۴ درجه سانتی گراد، به ثبت رسیده است.

در این مدت، کم‌ترین و بیشترین دما‌های گزارش شده از ایستگاه هواشناسی اهواز (مرکز استان) هم به ترتیب ۳۱.۶ و ۴۵.۷ درجه سانتی گراد بود.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33822

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار