پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:38 ق.ظ

اجرای طرح مدرسه تابستان در خوزستان

خوزستان"عطرکارون"مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از اجرای طرح مدرسه تابستان، در دو طرح جبران و تثبیت یادگیری و مطالعه دقیق، یادگیری عمیق خبر داد...

خوزستان”عطرکارون”مسعود حمیدی‌نژاد ، با اشاره به اجرای طرح “مدرسه تابستان” برای دانش‌آموزان ابتدایی اظهار کرد: طرح مدرسه تابستان، در دو طرح مجزا اجرایی می‌شود؛ طرح اول شامل طرح “جبران و تثبیت یادگیری” است که با هدف جبران احتمال عقب‌افتادگی تحصیلی دانش‌آموزان در تابستان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: طرح دوم مدرسه تابستان شامل طرح “مطالعه دقیق، یادگیری عمیق” است؛ برخلاف طرح اول که به صورت حضوری برگزار می‌شود، این طرح در بستر شبکه شاد و به صورت غیرحضوری است. در این طرح، در طول تابستان کتاب‌های داستان به صورت پی‌دی‌اف یا فایل صوتی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی در شبکه شاد بارگذاری می‌شوند. محتوای این داستان‌ها آموزنده و با هدف اجرای آموزه‌های تربیتی و دینی با تاکید بر مهارت‌های زندگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه طرح مطالعه دقیق، یادگیری عمیق دارای پیش آزمون و پس آزمون است، عنوان کرد: با برگزاری پیش آزمون مشخص می‌شود که دانش‌آموز در چه سطحی قرار دارد و پس آزمون نیز بعد اجرای طرح، وضعیت و تاثیر اجرای طرح بر دانش‌آموز را تعیین می‌کند.

حمیدی‌نژاد بیان کرد: ۵ هزار مدرسه ابتدایی در سطح استان خوزستان این طرح را پوشش می‌دهند و ۶۰۴ هزار دانش‌آموز ابتدایی در این طرح شرکت خواهند کرد و ۵ هزار معلم و نیروی ستادی نیز اجراکنندگان طرح خواهند بود.

وی گفت: در پایان اجرای طرح مطالعه دقیق، یادگیری عمیق جشنواره‌ای در سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار و برترین معلمان معرفی خواهند شد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33848

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار