پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 17 مرداد 1401 ساعت: 5:42 ق.ظ

توسعه شبکه برق خوزستان با افتتاح طرح های جدید

خوزستان"عطرکارون"۵ طرح توسعه شبکه برق خوزستان با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۲۳۲ میلیارد ریال آماده بهره برداری هستند....

خوزستان”عطرکارون”مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به نصب و راه‌اندازی پست موبیل آهودشت در کرخه گفت: و ۴ طرح دیگر با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۲۳۲ میلیارد ریال در این شرکت برای آماده سازی و تقویت شبکه به منظور گذر از پیک بار سال ۱۴۰۱نصب و آماده بهره‌برداری شده‌اند.

 

محمود دشت بزرگ افزود : این طرح ها شامل نصب و راه‌اندازی یک دستگاه پست موبیل ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت به ظرفیت ۱۲ مگاولت آمپر و یک فیدر خروجی در پست آهودشت، تعویض دو دستگاه کلید هوایی ۳۳ کیلوولت خروجی ترانسفورماتور در پست آهودشت، نصب و راه‌اندازی یک دستگاه فیدر ۳۳ کیلوولت در پست عبدالخان، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه فیدر ۳۳ کیلوولت در پست مارون یک و نصب و راه‌اندازی یک دستگاه بانک خازنی ۳۳ کیلوولت در پست اندیمشک اصلی به ظرفیت ۴.۸ مگاوار است.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این طرح ها بیش از ۲۳۲ میلیارد ریال بوده است، گفت : با بهره‌برداری از این طرح ها ، ایجاد ظرفیت جدید جهت کاهش محدودیت‌ها و جلوگیری از خاموشی به مشترکین، بهبود افت ولتاژ و شاخص‌های فنی شبکه و کاهش بار ترانسفورماتور‌ها و فیدر‌های مجاور و کاهش انرژی توزیع نشده، محقق شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: علاوه براین ، ۵ طرح مصوب بخش بهینه سازی برای آمادگی تابستان سال جاری شامل جایگزین کردن بریکر به جای پاور فیوز در پست‌های فرعی شوشتر، میانرود و میانکوه، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه فیدر ۳۳ کیلوولت در پست میانکوه، افزایش ظرفیت ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلوولت از ۳۰ به ۵۰ مگاولت آمپر در پست مدرس دزفول، با ارزش سرمایه‌گذاری حدود ۵۴۱ میلیارد ریال به پایان رسیده است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33860

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار