پایگاه خبری، تحلیلی استان خوزستان www.atrkaroon.ir

امروز: 19 مرداد 1401 ساعت: 1:00 ق.ظ

رواج شایعات برای افزایش قیمت کالا‌ها

خوزستان"عطرکارون"دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز : برخی انجمن‌های کارخانه‌ها و اتحادیه‌های صنفی شایعاتی در بازار برای افزایش قیمت رواج می‌دهند و باعث ایجاد تنش در بازار می‌شوند...

خوزستان”عطرکارون”ابوالقاسم کوره چینی گفت: حقوق و دستمزد یکبار در سال افزایش می‌یابد پس نباید چند بار در سال افزایش قیمت داشته باشیم؛ باید سازو کاری در خوزستان از سوی ستاد تنظیم بازار ایجاد شود تا جلوی شایعاتی که از سوی انجمن‌ها و یا اتحادیه‌ها منتشر می‌شود گرفته شود.

وی گفت: این شایعات در بیشتر موارد برای ایجاد بستری جهت افزایش قیمت کالا‌ها بدون در نظر گرفتن قوانین و انجام آنالیز انجام می‌شود.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز با اشاره به افزایش قیمت شوینده‌ها در بازار بیان کرد: ۸۰ درصد مواد اولیه شوینده‌ها در داخل تامین می‌شود لذا نباید این میزان افزایش قیمت در محصولات شوینده داشته باشیم.

کوره چینی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم برخی کالا‌های تنظیم بازاری نیاز است که اداره کل غله و بازرگانی خوزستان باید هر چه سریعتر آن‌ها را تامین کند تا برگزاری نذورات در این ماه برای مردم سخت و دشوار نباشد.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز همچنین در ادامه با اشاره به افزایش قیمت برنج وارداتی در روز‌های اخیر افزود: اگر ممنوعیت واردات برنج از اول مرداد تا اول آذر لغو شود با افزایش قیمت روبه رو نخواهیم شد.

وی بیان کرد: از دیگر کالا‌هایی که به شدت با افزایش قیمت روبه رو شده تخم مرغ است که شانه‌ای تا یک میلیون ریال نیز رسیده است و باید مسوولان امر برای شکست این قیمت فکری کنند.

در خوزستان ۱۲۰ هزار واحد صنفی وجود دارد.

 سکینه فرهادیان بابادی

سکینه فرهادیان بابادی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter

http://atrkaroon.ir/?p=33936

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار